Ezért nem jó ötlet az ágyban dolgozni

Amióta a mindennapjaink része lett a koronavírus, sokan dolgoznak otthonról, és sokan vannak azok is, akik ezt gyakran az ágyukból teszik. Csakhogy ez a legkevésbé sem jó ötlet.

Vonzó gondolat, hogy az otthoni munkához ki se keljünk az ágyból, de jobb ellenállni a csábításnak. A Healthline cikke alapján azt is bemutatjuk, hogy miért.

A kék fény veszélyei

Ha az ágyunkat az alváson kívül más dolgokra is használjuk, például olvasásra, tévézésre vagy éppen munkára, az ronthatja az alvásunk minőségét. Mégpedig azért, mert az agyunk az ágyat elkezdi az alváson kívül egyéb cselekvésekhez is társítani, és emiatt egy idő után szinte biztos, hogy nehezebben fogunk tudni elaludni - magyarázta Annie Miller alvásterapeuta. Egyébként is fontos lenne, hogy elalvás előtt 30 perccel már ne nézzünk tévét, ne mobilozzunk és ne használjuk a laptopunkat, tabletünket, mert a képernyőkből áradó kék fény felboríthatja a szervezetben a melatonin nevű alváshormon egyensúlyát.

férfi az ágyban dolgozik
Gerincprobléma is lehet a vége, ha az ágyban dolgozunk.Fotó: Getty Images

Mindent a maga helyén

Ha az ágyból dolgozunk, az azt is megnehezíti, hogy a munkát és a magánéletet külön tudjuk választani. A home office egyébként is azt jelenti, hogy szó szerint hazavisszük a munkát, ezért még inkább fontos, hogy legyenek olyan részek a lakásban, amelyek semmilyen módon nem kapcsolódnak a munkához. Ez szükséges ahhoz, hogy ki tudjunk kapcsolni, és a gondolatainkat el tudjuk terelni a kötelező feladatainkról.

Gerincprobléma is lehet a vége

Abba is érdemes belegondolni, hogy az ágyban szinte lehetetlen olyan testhelyzetet felvenni, ami egy idő után nem okoz hát-, nyak- vagy derékfájást. A furcsa pózokban ugyanis a gerincünkre is extra terhelés nehezedik.

A home office-nak sok hátulütője van, az egyik legzavaróbb, hogy munkaállomásunk általában nem olyan kényelmes, mint az irodában. Mutatjuk, mi kell ahhoz, hogy ne menjen tönkre a gerincünk .

Kapcsolatunk is rámehet

A párkapcsolatunkban is okozhat nehézséget, ha az ágyban dolgozunk, hiszen így az intimitás egyik helyszíne veszíti el "varázsát". Ha az ágyban töltött időben a párunk helyett a telefonunkra vagy a laptopunkra koncentrálunk, abból szinte biztos, hogy előbb-utóbb konfliktusok lesznek.

Támadnak a kórokozók

Munkaeszközeinket igazán nem higiénikus bevinni az ágyba. Mobilunkról, tabletünkről és laptopunkról kórokozók kerülhetnek az ágyneműre, az ágyneműről pedig elhalt hámsejtek juthatnak az eszközökre, onnan pedig vissza a bőrünkre. Ez mind megnöveli az irritáció és a különféle bőrbetegségek kialakulásának kockázatát.

Csökkenhet a hatékonyságunk

A hangulatunkra sem lesz jó hatással, ha az egész napot az ágyban töltjük, és nem csak pihenünk ott, hanem onnan is dolgozunk. A hatékonyságot is növeli, ha minden reggel felkelünk, felöltözünk, beágyazunk, és ugyanúgy indítjuk a napunkat, mintha munkába indulnánk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Tovább szakadozik, a legtöbb helyen csökken is a felhőzet, de maradnak felhős tájak. Az ország nagyobb részén csapadékmentes lesz az éjszaka. Párássá válik a levegő, foltokban köd képződhet. A nyugatias szelet helyenként élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul, de a Dunántúl szélcsendes, derült tájain gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra