Biciklizés: hihetetlen hatásai vannak

Kutatók szerint ha a gázpedált biciklire vagy akár láberőre cseréljük, jelentős javulást érhetünk el mentális egészségünkben.

Akik abbahagyták a vezetést és gyalogolni vagy tekerni kezdtek , kevesebb stresszel szembesültek és képesek voltak jobban koncentrálni - állítja a Preventive Medicine szaklapban publikált tanulmány, ami hozzáteszi: a tömegközlekedést használó utazók pszichológiai jóléte is fejlődésnek könyvelhető el.

Autó nélkül Brit kutatók szerint a busszal és vonattal munkába járókat kevésbé fenyegeti az elhízás veszélye. Akár két-három kilóval is kevesebb súlyt nyomhatnak, mint autós társaik. A részletekért kattintson ! "Meglepő volt arra a végkövetkeztetésre jutni, hogy a munkahelyükre utazók jobban érezték magukat a tömegközlekedési járatokon, mint a saját autójukban" - nyilatkozta Adam Martin, a vizsgálat vezetője, a University of East Anglia Norwich Medical School kutatója. "Azt gondolnánk, hogy a tömegközlekedésben való esetleges fennakadás vagy akár a többi utazó közelsége jelentős stressz okozója lehet. De ahogy kiderült, a buszokon, vonatokon az emberek kikapcsolódnak, olvasnak, egymással beszélgetnek. Sőt, az az idő is hasznos, amíg lakóhelyükről a megállóhoz gyalogolnak, hiszen mindez kikapcsolja és felvidítja őket."

A vizsgálat során majdnem 18 ezer brit dolgozó 18 évnyi adatát vizsgálták meg: az életkorok 18-tól 65 éves kor között szóródtak. Különösképpen figyeltek az utazók negatív érzéseire, figyelték alvásuk minőségére, illetve arra, hogy képesek voltak-e kezelni problémáikat, és ha igen, milyen szinten. Mindezt összevetették az olyan stressz- vagy rosszkedvet okozó faktorokkal , mint a jövedelem mértéke, párkapcsolati problémák vagy egy esetleges munkahelyváltás.

A biciklizés csökkenti a stresszt

A biciklizés csökkenti a stresszt Ahogy kiderült, az utazással töltött idő szintén befolyásolja a mentális egészséget: a vizsgálat eredményei szerint egy hosszabb autós utazás a munkahelyre negatív hatással bír a jóllétre , míg egy fizikailag is aktívabb utazásnak pont ellenkező hatása van.

"Vizsgálatunk azt mutatja, minél több időt töltenek az emberek az autóban, annál rosszabb a pszichés állapotuk. Ez fordítva is igaz: minél többet gyalogolnak az emberek a munkahelyükre , annál jobban érzik magukat" - állította Martin.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra