"A változás először fáj, utána lesz jó"

A HáziPatika.com két újságírója életmódot vált, és három hónapon keresztül be is számol az elért eredményekről. Átváltozásukat két mentor segíti: Bodon Judit, a Nosalty.hu dietetikusa-szerkesztője és Kiss Gergely személyi edző. Hamedl Andrea bemutatkozó anyaga következik.

Közel egy éve, április 10-én indította el a HáziPatika.com hathetes életmódváltó programját . A három pilléren nyugvó - táplálkozás, mozgás, egyensúly - program mindennap új ismeretekkel, tanácsokkal látta el az érdeklődőket, sőt látja el az újonnan regisztrálókat is, a programhoz ugyanis bármikor lehet csatlakozni. Most a szerkesztőségen a sor, hogy megmutassa: az egészséges életmód elhatározás kérdése.

s
"A változás először fáj, utána lesz jó"

"Manapság az életmódváltás kifejezésnek van egy olyan trendi felhangja, amitől habkönnyűnek és menőnek, lazán teljesíthetőnek, nem utolsósorban pedig fájdalommentesnek tűnik. Az életmódba azonban beletartozik a napi rutinunk, a munkánk és a szabadidőnk aránya, milyensége, a pihenési és az alvási rendünk, a kapcsolati státuszunk, az étkezési szokásaink, a viselkedésünk, de még az anyagi lehetőségeink is. Ezek mind-mind befolyásolják, milyen életet élünk, milyen életmódot folytatunk, milyen ételeket eszünk, és milyen kikapcsolódási, sportolási, illetve egyéb lehetőségeink vannak.

Ha valaki úgy dönt, hogy megváltoztatja az életmódját, vagyis eltér a korábban bevált életvezetésétől, amit mostanáig kellően hatékonynak és megfelelőnek tartott, akkor az minden lehet, csak egyszerű nem. Áldozatokat kell hozni, át kell szervezni a mindennapokat, új szokásokat kell kialakítani, sok régit pedig elengedni. Hiszem, hogy egy valódi, igazán hatásos életmódváltás esetében minden életterületnek változnia kell egy kicsit. A változás pedig - mint tudjuk - sokszor fájdalmas, de legalább biztosak lehetünk benne, hogy valami elindult, és működik.

Az elkövetkezendő három hónapban ezekről a fájdalmakról, örömökről, sikerekről és eredményekről fogok beszámolni a HáziPatika.com oldalán."

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +5 °C

Napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, majd délutántól nyugat, északnyugat felől megvastagszik a felhőzet, amelyből a Dunántúlon, estétől akár az Északi-középhegység térségében is elszórtan előfordulhatnak záporok, zivatarok. A délies szelet nagy területen élénk, néhol erős lökések kísérik.A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 17 és 22 fok között alakul. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. Markáns fronthatásra ma még nem kell számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!