Hibák hajmosáskor, amiket jobb elkerülni

Hajat mosni sokak szerint a világ legegyszerűbb dolga, hiszen csak samponozunk és öblítünk. Ennek ellenére mégis a legtöbben hibákat követnek el hajuk és fejbőrük tisztán tartásakor. Kevesen tudják például, hogy nem a hajunk állapota (festett, száraz, zsíros), hanem inkább a hajunk típusa (vékony szálú, vastag szálú, göndör) alapján érdemes sampont választani.

A hajmosásra érdemes időt szánni. Alaposan vizezzük be a hajunkat, samponozzunk, egy-két percig gyengéden dörzsöljük a fejbőrünket, utána pedig gondosan öblítsük le. Ha nagyon piszkos volt a hajunk, vagy sok zselét, lakkot vagy szárazsampont használtunk, akkor ismételjük meg a műveletet, mert az első körben szinte biztos, hogy nem sikerült minden szennyeződést eltávolítanunk.

Óvatosan a dörzsöléssel!

Nagyon figyeljünk arra, hogy a masszírozás, dörzsölés mindig óvatos legyen, és mindig csak az ujjbegyeinket használjuk, a körmünket soha. A hajmosást meleg vízzel kezdjük, és langyossal vagy hideggel fejezzük be - a hideg víz segít a hajszálakban tartani a sampon és a balzsam hatóanyagait.

nő hajat mos
Számos hibát elkövethetünk hajmosás közben. Fotó: Getty Images

Gyakori tévhit az is, hogy nem szabad minden nap hajat mosni, mert ettől kiszárad a fejbőrünk és hamarabb zsírosodik a hajunk. Valójában ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia. Általában elég két naponta mosni, de a zsírosodásra hajlamos hajúak nyugodtan moshatják naponta is, míg a száraz hajúak három naponta - a lényeg, hogy ha piszkosnak érezzük, ne várjunk még egy napot csak azért, mert azt hallottuk, hogy ártalmas a mindennapi hajmosás .

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A száraz sampon hátrányai

Óvatosan kell bánni a száraz samponnal is. Sokan rendszeresen használják, hogy plusz egy napot nyerjenek vele a hajmosások között, pedig valójában jobb lenne, ha inkább csak alkalmanként élnénk vele. Ha valaki túlzásba viszi, annak a fejbőrén a termék a zsírral, baktériumokkal és elhalt hámsejtekkel keveredve eltömítheti a pórusokat, amely korpásodáshoz , akár hajhulláshoz is vezethet.

A hajmosás helyes ütemezéséről hosszú idő óta folyik a vita, s aligha dől el egyhamar. Nem könnyű eldöntetni ugyanis, milyen időközönként kell a samponhoz nyúlni, hogy a zsírosodás és a korpa ne okozzon kellemtelenséget, és a haj mindig csillogó és fényes legyen. Milyen gyakran mossuk a hajunkat?

Érdemes a samponunkat a hajunk igényeihez szabva váltogatni, ha szükséges, mert nem biztos, hogy mindig jó lesz ugyanaz a termék, ami egyszer már bevált. Más kellhet a hajunknak a nyári erős napsütésben, festés vagy melírozás után, vagy a téli hónapokban, amikor a fejbőr hajlamosabb kiszáradni - ezt mindig vegyük figyelembe vásárlásnál.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +0 °C

Az ország nagyobb részén borult, párás idő várható, a köd a legtöbb helyen fokozatosan ritkul. Kisebb körzetekben azonban kisüthet a nap. Szitálás, esetleg gyenge eső előfordulhat. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A maximum-hőmérséklet kevéssel 5 fok alatt marad, délkeleten lehet ennél kissé enyhébb az idő. Késő estére sem változik jelentősen a hőmérséklet. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, jelentős fronthatás nem valószínű.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra