A legveszélyesebb tévhitek

Odáig már sokan eljutottak, hogy tisztában vannak azzal, hogy a fényvédelemre nem csak nyáron, hanem gyakorlatilag egész évben érdemes gondot fordítani. Ezzel együtt még mindig sok tévhit van a fejekben a dologgal kapcsolatban.

Felhős időben nem kell bekenni magunkat

Ez egyáltalán nem így van. A nap sugarainak 80 százaléka áthatol a felhőkön is, éppen ezért a borús idő semmilyen védelmet nem jelent. Ráadásul az UVA sugarak egész évben aktívak, és veszélyesebbek is az UVB sugaraknál, amelyek inkább tavasztól őszig aktívak.

Napégés - mit tegyünk és mit ne? Túl sokat voltunk a napon és nem védekeztünk megfelelően a káros sugarak ellen - ennek sajnos igen kellemetlen következményei lehetnek. Mit tehetünk a bőrpír és a fájdalom enyhítésére, és melyek azok a házi módszerek, melyekkel inkább ne kísérletezzünk? Kattintson !

A szolárium biztonságosabb, mint a napozás

Ez az egyik legveszélyesebb tévhit. A szoláriumozás legkevésbé sem biztonságos, sőt, még veszélyesebb UVA sugarakkal bombázza a bőrt, amelyek mélyen a szövetekbe hatolnak. Az sem igaz, hogy ha nyaralás előtt szoláriumozunk, az felkészíti a bőrt a napozásra, és a leégés veszélyét sem csökkenti.

szolarium
Tévhit, hogy a szolárium nem árt a bőrnek. Fotó: 123rf

A sötét bőr nem tud leégni

Még a legsötétebb bőrű emberek sem élveznek 100 százalékos védelmet az UV sugaraktól. Bár a sötét bőrön a leégés jelei sokkal kevésbé láthatók, a fájdalom, hámlás , a bőr hőmérsékletének emelkedése náluk is jelzi, ha túlzásba vitték a napozást. Minden leégés növeli a bőrrák kialakulásának esélyét, ezért bármilyen színű is a bőrünk, mindig fényvédőt kell használni.

Az irodai dolgozóknak nincs szüksége fényvédelmre

Sokan követik el azt a hibát, hogy nem kenik be magukat, mondván, hogy egész nap az irodában ülnek, odafelé, és hazafelé pedig autóval utaznak. Csakhogy az ablaküveg nem szűri ki az UVA sugarakat, így különösen azoknak, akik ablak mellett ülnek, igenis szükségük van fényvédelemre.

Forrás: brightside.me

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Késő délután melegfronti hatás érezhető, ami a frontérzékenyek számára kellemetlen tünetekkel járhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra