Fallabdával a daganatos betegekért

Az egyre népszerűbbé váló Nárcisz Programok legújabb eseményeként a Magyar Hospice Alapítvány és a Magyar Squash Szövetség hétvégén rendezte meg az I. Nárcisz Kupa Squash Versenyt.

Az eseményt Dobó Kata, a hospice nagykövete nyitotta meg.

20 éves a Polcz Alaine közreműködésével megalakult Magyar Hospice Alapítvány, melynek alaptevékenysége a fájdalomcsillapítás, a betegek méltóságának utolsó pillanatig való megőrzése, családjuk lelki támogatása. A gyógyíthatatlan rákbetegeket otthonukban, valamint szükség esetén a budapesti Hospice Házban gondozza az orvosokból, pszichológusokból, nővérekből és önkéntesekből álló hospice team. Az ápolás egyénre szabott és térítésmentes. Az alapítvány jubileumi évének négy fővédnöke: Göncz Árpádné, Mádl Dalma, Sólyom Erzsébet és Schmittné Makray Katalin.

A 2007-ben indult Nárcisz Program eseményeivel (közös őszi nárciszültetési akció, tavaszi Nárcisz Futás) a Magyar Hospice Alapítvány a társadalmi felelősségvállalás szükségességére igyekszik felhívni a figyelmet, és arra, hogy az emberi méltóságot életünk végéig meg kell őrizni. A Squash Verseny a program legfiatalabb eleme, melynek hétvégén a Griff Squash Club adott otthont. A verseny nevezési díjas volt, a befolyt összegből pedig a Budapest Hospice Ház Fekvőbeteg részlegének egy napi működését tudják fedezni.

"A hospice ellátás nekem egy kicsit távoli ügy, mert én nagycsaládban nőttem fel. Lévén, hogy öt testvérem van, nekünk mindig van lehetőségünk megtalálni a lelki támogatást. Persze tudom, hogy ez nem mindenhol van így. Sajnos személyesen érintett vagyok olyan helyzetben, ahol másoknak ez a szolgálat tud segíteni, ezért talán érzékenyebb is vagyok rá. Azt gondolom, hogy az emberi méltóság a mai világban elég sokszor sérül, és ezt nem szabad elfogadnunk. Ha van rá erőnk, tehetségünk és késztetésünk, akkor tennünk kell azért, hogy ezt mindenki megkaphassa" - mondta a rendezvény kapcsán Képes Gábor, a Magyar Squash Szövetség főtitkára.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
Itt látszik a laborleleteden, ha már károsodott a veséd
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
magyar egészségügy
Hegedűs Zsolt elárulta az első reformot – Nagy változások lesznek az egészségügyben
Azonnali, tartós és pusztító fájdalom: a legmérgezőbb emlős horror csípést okoz
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: -1 °C

Napos idő várható szétterülő gomolyfelhőkkel, emellett északkelet fölé érkezhet vastagabb felhőzet. Csapadék nem valószínű. Az északkeleti, északi szelet élénk lökések kísérhetik.A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 19 fok között várható. Késő estére 6 és 12 fok közé hűl le a levegő. Frontmentes időre számíthatunk, ugyanakkor a gyors napközbeni melegedés sokaknál kiválthat kellemetlen panaszokat.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: a hüvely öntisztuló szerv. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a női testet! A női egészséggel kapcsolatban rengeteg félreértés és makacs tévhit kering. Kiszúrnád a leggyakoribbakat? Tedd próbára magad kvízünkben!
kvíz
Pattanásra fogkrém: hasznos vagy árt? – Itt a nagy bőrápolási kvíz! A bőrápolással kapcsolatban rengeteg tévhit kering, amelyek akár árthatnak is a bőrünknek. Mutatjuk, mi ezekből az igazság.