Egyre többet és szívesebben főznek a háziasszonyok

Leáldoznak a készételek napjai Nagy-Britanniában, egy felmérés szerint ugyanis a családanyák többsége inkább a hagyományos alapanyagokból készíti el a család ételeit.

A Raisingkids nevű nevelési honlap megbízásából készített kutatás szerint a szülők 70 százaléka maga készíti a tésztaszószokat, kétharmaduk otthon süti a kenyeret; 68 százalékuk pedig a süteményeket is. A reprezentatív felmérésben 2.500 szülőt kérdeztek meg.

Pat Spungin gyermekpszichológus, a honlap alapítója szerint elmúlt az az idő, amikor a családok főként készételeket fogyasztottak.

"A főzőprogramok elterjedése, a gyermekek elhízása miatti aggodalom és az élelmiszeradalékoktól való félelem miatt a család táplálkozása kiemelt jelentőséget kapott a nevelési kérdések között" - fejtette ki a szakember.

Pat Spungin hozzátette: a főzésre egyre többen tekintenek hobbiként, és egyre kevesebben kötelességként. A megkérdezett anyák 61 százaléka mondta azt, hogy jobban érdekli a főzés, mint az ő anyját, akinek még mindent az alapanyagoknál kellett kezdeni.

A szülők 70 százaléka mondta azt, hogy örömmel főz-süt a gyermekeivel együtt, 52 százalék pedig kijelentette: családostul nézik a tévében a főzős műsorokat.

A gyermekpszichológus kiemelte azt is, hogy a mai anyák már használhatják a kenyérsütőket, turmixgépeket és hasonló berendezéseket, amelyek sokkal gyorsabbá teszik az ételek elkészítését.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Általában borult, párás, ködös idő várható, azonban helyenként időszakosan vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet. A szitálás, ónos szitálás mellett továbbra is helyenként gyenge eső, főként északkeleten akár ónos eső is előfordulhat. A délies szél gyenge lesz.Késő estére nagyrészt -3 és +4 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -3 és +3 fok között alakul, de a kevésbé felhős részeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!