Hamis gulyás, guba, gyümölcs - javul a kórházi koszt?

A kórházban fekvők már érzékelik a különbséget, az átlagosan 350 forintos nyersanyagnorma 550 forintra emelése fedezetet nyújt az uzsonna és a gyümölcs rendszeresítésére, valamint arra, hogy kétféle ebédből lehessen választani - derül ki a HVG rögtönzött közvélemény-kutatásából.

Varga Ferenc a Magyar Kórházszövetség elnöke a Világgazdaságnak a megemelt étkeztetési támogatással kapcsolatban elmondta, a kórházi étkezés javításának itt volt az ideje, de ha a pénz egyszeri juttatás volt csupán, úgy jövőre ismét sovány lesz az ottani koszt. Ám a Országos Egészségbiztosítási Pénztár osztályvezető-helyettese Molnár Attila kijelentette: az étkezési normatívát jövőre negyedévente megkapják az intézmények.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségénél is osztatlan lelkesedéssel fogadták a régóta várt kalóriapótlást. Az MDOSZ felmérése azt találta ugyanis, hogy a páciensek 13 százalékának közepes, több mint negyedének pedig súlyos táplálkozási deficitje volt. A kosztolásról szóló miniszteri rendelet azt is előírja, hogy kórházanként háromfős élelmezési munkacsoportot kell működtetni, amelyben a dietetikus az ápolás és a gyógyítás területén dolgozó kollégáival együtt gondoskodik a megfelelő étkezésről.

Mindamellett a nyersanyagra fordított kiadás abszolutizálása nem szerencsés, hiszen mindenekelőtt a beszerzési ártól függ, hogy ugyanabból a pénzből milyen ételeket hoznak ki, ráadásul jó alapanyagból is lehet ízetlent főzni - nyilatkozta a HVG-nak Füzes Attila, a kiskunhalasi kórház ügyvezetője.

Az idei ünnepi menü egyébkánt hamis gulyás, mákos guba, s kerül a tálcára egy kis gyümölcs is.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Általában borult, egyes részeken továbbra is párás, ködös marad az idő, főként az ország keleti és déli harmadán azonban időszakosan vékonyabb, szakadozottabb lehet a felhőzet. A szitálás, ónos szitálás mellett helyenként gyenge esőre is számíthatunk. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad.Késő estére nagyrészt -3 és +4 fok közé hűl le a levegő. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!