Ételek, amik jók a szívnek

Szívünk egészsége alapjaiban befolyásolja az életminőségünket, ezért kiemelten fontos, hogy odafigyeljünk rá a mindennapokban. Szerencsére már egészen apró dolgokkal is sokat tehetünk érte.

Gránátalmalé és datolya

A gránátalma és a datolya nagyon egészséges kombináció. Ha megiszunk napi fél pohár gránátalmalevet és megeszünk mellé három szem datolyát , az meggátolhatja, hogy lerakódások keletkezzenek az artériáinkban.

Együnk földimogyorót

A földimogyoró egészséges zsiradékot tartalmaz, ezért támogatja az erek rugalmasságát és megfelelő működését. Ha mindenképpen rágcsálni szeretnénk valamit, inkább mogyorót együnk, mint csipszet, de legyünk mértékletesek, mert bőven van benne kalória is.

A földimogyoróban lévő zsiradékok hasznosak az érrendszerünk egészsége szempontjából
A földimogyoróban lévő zsiradékok hasznosak az érrendszerünk egészsége szempontjából

Kevesebb hús

Azoknak, akiknek az étrendje legalább 70 százalékban növényi alapú, 20 százalékkal kisebb az esélyük arra, hogy valamilyen szív- és érrendszeri betegségben haljanak meg. Éppen ezért érdemes fokozatosan egyre több zöldséget és egyre kevesebb húst fogyasztani.

Próbáljuk ki a mediterrán diétát

Egy közelmúltban publikált tanulmány szerint a mediterrán diéta hosszú távon az agy egészségére is jó hatással van. Részletek itt.

Számos kutatás igazolja, hogy a mediterrán étrend nemcsak a testsúlyunknak, hanem a szívünknek is nagyon jót tesz. Nem véletlen, hogy a mediterrán régiókban élők sokkal ritkábban szenvednek szív- és érrendszeri betegségekben.

Fogyasszunk több omega-3 zsírsavat

Azoknak, akiknek már volt szívrohamuk, különösen fontos, hogy minél több omega-3 zsírsavat fogyasszanak, mert az segít védeni a szívet a további károsodástól - akár táplálékkiegészítő formájában is. Ez éppen annyira jótékony hatású lehet, mint a nátriumbevitel és az alkoholfogyasztás csökkentése, illetve a rendszeres testmozgás.

Vigyünk be több D-vitamint

A D-vitamin nagyon fontos a szívünk egészségéhez - a hiánya nemcsak szívproblémákat, hanem korai öregedést, a kognitív funkciók romlását, depressziót, csontritkulást, cukorbetegséget és rákot is okozhat. Töltsünk minél több időt a szabadban - persze megfelelő fényvédelemmel ellátva -, valamint a táplálékkiegészítő szedését is érdemes fontolóra venni.

Forrás: rodalewellness.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Dunántúl nyugati felén döntőrészt napos idő várható, máshol a több-kevesebb napsütés mellett közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Csapadék nem valószínű. Megélénkül, a Tiszántúlon néhol meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére többnyire 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra