Ételek, amelyeket rosszul fogyasztunk

Az egészséges táplálkozás alapszabályait jól ismerjük: kevesebb só, cukor és zsír, több friss zöldség és gyümölcs. Ám a tudomány kicsit bonyolítja a helyzetet: nemcsak az számít, mit eszünk, hanem az is, hogyan.

Sárgarépa: egészben kell főzni

Az egyik legnépszerűbb zöldség , édeskés ízét még a kisgyermekek is szeretik, ráadásul sok hagyományos magyar ételben is megtalálhatjuk. A szakemberek szerint azonban nem teszünk jót azzal, hogy felkarikázzuk. A feldarabolás ugyanis megnöveli a zöldség felületét, így több értékes tápanyag főhet ki belőle és mehet veszendőbe. A legjobb tehát egészben a levesbe tenni a sárgarépát. Bár nyersen is nagyon egészséges, egy kutatás megállapította, hogy a párolás segítségével javíthatjuk a répában található karotinoidok felszívódását.

Tea: citrommal jobb!

Segít-e a pálinka? A görögök a gyros után gyorsan felhajtanak egy ouzót, hogy segítsék az emésztésüket. Ám tényleg segít-e az égetett szesz a zsíros ételek feldolgozásában? Az orvosok számára egyértelmű a válasz. A folytatásért kattintson! A britek szerint egyenesen szentségtörés citromot facsarni a teába , ám kutatások szerint a tejjel készült tea csökkenti annak egészségvédő hatását (a tejben lévő kazein miatt ugyanis a tea bizonyos jótékony vegyületei nehezebben vagy egyáltalán nem szívódnak fel). A citrusfélék ezzel szemben növelik a szervezet számára elérhető, teában található antioxidánsok arányát, így még egészségesebbé teszik a meleg italt. A szakemberek szerint nemcsak citrommal, de narancs-, lime- vagy grapefruitlével is ízesíthetjük a teánkat.

Fokhagyma: összezúzva az igazi!

A fokhagyma érvédő, vérnyomáscsökkentő, immunrendszer-erősítő hatásai régóta ismertek, és jó néhányan vannak, akik naponta elfogyasztanak egy-két gerezd nyers fokhagymát. A pozitív hatásait azonban tovább fokozhatjuk azzal, ha nem egészben, hanem összezúzva fogyasztjuk. Az összezúzás, majd tíz percnyi pihentetés során ugyanis olyan enzimek szabadulnak fel a fokhagymából, melyek nagyon pozitív hatással vannak a kardiovaszkuláris rendszerre.

Az ételek elkészítésének módja számít

Az ételek elkészítésének módja számít

Brokkoli: gőzöljük!

A keresztesvirágúak családjába tartozó brokkolit az egyik legegészségesebb zöldségnek tartják, többek között azért, mert rengeteg vitamin, antioxidáns található benne. A szakemberek szerint rendszeres fogyasztása hozzájárulhat a különböző daganatos betegségek elleni küzdelemhez, de csak abban az esetben, ha gőzölve vagy párolva fogyasztjuk, ezek a módszerek ugyanis képesek megőrizni, sőt növeli a brokkoliban található pozitív hatású vegyületek arányát. Ha pedig a brokkolit valamilyen csípős étellel társítjuk, akkor még tovább fokozhatjuk annak egészségvédő hatásait - állítja egy 2012-es tanulmány.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra