A magnézium javítja a memóriát - legalábbis egereknél

Kísérleti egerekben egy új magnéziumvegyület javította az állatok rövid- és hosszútávú memóriáját, és ezzel a tanulási képességeiket is fejlesztette.

A pekingi Csinghua Egyetem Memória és Tanuláskutató Központjában végzett kísérletek során a magnézium előnyös hatását demonstráló vizsgálatokban a kísérleti egerek rövid- és hosszútávú memóriája nagymértékű javulást mutatott, és tanulási képességeiket tekintve is fejlődés mutatkozott. A kutatók ugyanakkor óva intenek attól, hogy eredményeik nyomán bárki is nagy dózisokban fogyasszon magnéziumot , hiszen az emberi szervezetre is érvényes következtetések levonásához még további munkára van szükség - noha a rágcsálók agya nagyrészt hasonlóan működik az emberekéhez.

Vitaminok és ásványi anyagokA kutatók által vizsgált MgT (Magnézium-L-treonát) kapcsán a kínai tudósok azt remélik, hogy ha a további vizsgálatok során is igazoltnak bizonyul a memóriára gyakorolt pozitív hatás, akkor az az egészségügyre, különösen a népegészségügyre nagy hatást gyakorol majd.

A magnézium olyan alapelem, amely csupán néhány gyümölcsben, a spenótban és más, zöld levelű növényekben található meg, ennek ellenére nagy szerepet játszik az emberi szervezetben az immunrendszer működésében. A napi beviteli mennyiség ajánlott mértéke 400 mg a felnőtt szervezet számára, ezen érték alatt ugyanis megnövekszik az allergia, az asztma és a szívpanaszok kialakulásának esélye. Az új magnéziumvegyület, az MgT, a korábbi, elemi magnéziummal végzett kísérletekkel szemben (amelyek szintén azt mutatták, hogy a magnéziumnak van agyserkentő hatása is) már élő alanyokon, kísérleti egereken került tesztelésre, és az állatok esetében nagyon hatékonynak bizonyult. Ráadásul a kínai kutatók arról is beszámoltak, hogy a memóriafejlesztő hatást fiatal és öreg kísérleti egereken is tapasztalták.

A kutatás vezető Liu professzor szerint a vizsgálat azért kiemelten fontos, mert az iparosodott világ lakosságának fele magnéziumhiányosnak mondható, ez a hiány pedig a korral előrehaladva tovább növekszik. A kínai tudós szerint, amennyiben sikerülne a magnéziumszintet az emberekben normális szinten tartani, vagy akár emelni is, akkor a korral járó betegségek kialakulása jelentősen lassíthatóvá válna, sőt, egyes, korral jelentkező kognitív zavarok akár megelőzhetőnek is bizonyulhatnának.

Animáció: HáziPatika.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra