A borderline személyiségzavar tünetei
Becslések szerint a népesség 2-3 százalékát is érintheti a borderline személyiségzavar Magyarországon. Milyen jelekről ismerhető fel a probléma?
"Az elmúlt években csak egyszer utaztam el egy hétre, amit annyira rossz néven vett, hogy mire hazaértem, bosszúból sok fontos, hivatalos iratomat összetépte." Hogyan látja a borderline személyiségzavart egy érintett nő édesanyja? Részletek itt.
A borderline személyiségzavart rendkívül változékony és szélsőséges érzelmek, indulatok jellemzik. Az érintettek - és közvetetten a környezetükben élők - számára mindez valós szenvedést okoz, illetve szövődményként pszichés zavarokat, így szorongást, hangulatzavarokat, sőt akár bipoláris zavart is kiválthat. Fontos tehát, hogy a problémát szakszerűen kezeljék.

A terápia sikeréhez vezető út első lépését természetesen a személyiségzavar felismerése jelenti. Dr. Unoka Zsolt, a Semmelweis Egyetem osztályvezető pszichiátere a borderline legjellegzetesebb szimptómáit, vonásait foglalta össze az alábbi videóban.
"A nem normális is normális"
Hogyan működik a pszichoterápia?
Gyógyszer vagy pszichoterápia: mi segíthet?
Kihez forduljunk pszichés problémákkal?
Jelek, amelyek megelőzik az öngyilkosságot
Így alakulnak ki a személyiségzavarok
Gyógyszerek pszichés betegségek kezelésére
A nárcizmus legfontosabb jelei
A borderline személyiségzavar tünetei
Lelki bajok: mikor kérjünk segítséget?
A pszichoterápia így lesz sikeres
Értékelje a cikket!