Minőségi nyugdíjas évek az Olajág Otthonokban (x)

Az Olajág Otthonok idősotthon-hálózatában közel 1500 idős ember él. 1500 különböző egyéniség, színes élettörténet, egyedi sors és ugyanennyi ok, hogy miért is költöztek be az otthonokba.

Magány, félelem, egészségügyi problémák, és még sorolhatnánk azokat a tényezőket, melyek befolyással vannak az idős emberek mindennapjaira. A hétköznapok életminősége erősen kihat a fizikai és mentális egészségre. Otthonainkban kivétel nélkül megtalálják a velünk élők a biztonságot, a támogató közösséget és azt a többletet is, ami igazán fontos egy kiegyensúlyozott, értékes, tartalmas időskor megéléséhez.

idősek otthona

Az a bizonyos plusz

Mert mire is van még szükség, ha az ember megtalálja a saját és értékei biztonságát? Mi kell még ahhoz, hogy minden egyes nap tartogasson meglepetéseket, egy-egy mosolyt? Olyan szolgáltatásokra van szükség, ami javítja a közérzetet, melyek hozzásegítik az idős embert a lelki kiegyensúlyozottsághoz, melyek a fizikai állapoton javítanak, de legalább szinten tartják.

Az Olajág Otthonokban számtalan olyan szolgáltatás áll a lakók rendelkezésére, melyek közvetve vagy közvetlenül támogatják a minőségi mindennapokat. A szakorvosi - pszichológus, pszichiáter - jelenléte mellett a mentális és ezen keresztül a fizikai egészséget támogatja a jóga, a gyógymasszázs, az uszoda, a gyógyvizes medence, a terápiás foglalkozások (meseterápia, táncterápia, kutyaterápia, művészetterápia) és a sószoba egyaránt.

Táncos esték Programokon keresztül arra is megteremtjük a lehetőséget, hogy a csinosan felöltözött, szolidan kisminkelt hölgyek és az elegáns urak táncra perdüljenek, minőségi zenét halljanak, egyéb kulturális programon keresztül is táplálják a szellemet.

Mint minden korban, idős korban is igény van arra, hogy lehetőség legyen a szépség külső megnyilvánulási formáinak ápolására is. Elérhető az otthonokban a fodrász, a manikűrös, az Olajág Magazin hasábjain divat ötleteket kapnak a lakók, de volt már divatbemutatónk, illetve sminkeléssel egybekötött tanácsadásunk is és még varrónő is rendelkezésre áll.

További információ: http://www.olajagotthonok.hu

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Ezt az italt senkinek sem ajánlja a szívsebész – Már kis mennyiségben is növeli a vérnyomást
Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
citromos víz
Kiderült az igazság a citromos vízről – Így hat valójában a szervezetre
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
Azonnali hatállyal kivonták a forgalomból ezt a gyógyszert – a betegektől is visszakérik
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +29 °C
Minimum: +17 °C

Általában felhőtlen idő várható csapadék nélkül. Az északias szél általában mérséklődik, de hazánk keleti harmadán továbbra is nagy területen élénk marad.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 18 fok között várható, több fokkal alacsonyabb a szélcsendes, hidegre hajlamos helyeken, míg kissé magasabb értékeket a nagyobb városokban, vízpartokon mérhetünk. Gyenge hidegfrontra készülhetnek szerdán az arra érzékenyek.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.