Hogyan fertőtlenítenek egy intenzív osztályon?

Az intenzív osztályokon életveszélyes, súlyos állapotú betegeket ápolnak, ezért más osztályokhoz képest fokozottabb higiéniás intézkedésekre van szükség.

A legyengült, súlyos állapotú betegek sokkal fogékonyabbak a különböző kórházi fertőzésekre , ezért van szükség szigorúbb szabályozásra - ami egyaránt vonatkozik az ott dolgozókra és a látogatókra. Míg a dolgozóknak az osztályra belépve teljes ruházatukat le kell cserélniük, addig a látogatóknak általában egy védőruházatot kell az öltözékük fölé venniük. Annak érdekében, hogy az esetleges fertőzéseket munkájuk során ne vigyék át egyik betegtől a másikhoz, a dolgozók rövidujjú inget húznak, így ugyanis sokkal könnyebben tudják fertőtleníteni a teljes karjukat.

Ilyen fertőtlenítőszerek vannak a kórházakban Friss felmérések szerint a kórházi fertőzések igen komoly problémát jelentenek szerte a világban, hiszen mindent összevéve több ember halálát okozzák, mint az autóbalesetek vagy a mellrák. Az ilyen fertőzések a kórházba kerüléstől számított 72 órán belül, illetve a hazabocsátás után akár 10 nappal is megtámadhatják az emberek szervezetét, ráadásul okozói között sok a gyógyszeres kezelésnek ellenálló mikroba. Részletekért kattintson !

Továbbá az is fontos, hogy a betegek környezetének higiéniájára fokozottan ügyeljenek: általános szabály, hogy az orvosi eszközök, műszerek fertőtlenítését vagy éppen a páciensek ágyneműinek kezelését is az intenzív szakdolgozói végzik. A gyógyításhoz szükséges eszközökhöz és a beteg közvetlen környezetében lévő tárgyakhoz a takarítószemélyzet nem nyúlhat.

Rendszeresen végeznek zárófertőtlenítést is
Rendszeresen végeznek zárófertőtlenítést is

Rendszeresen végeznek úgynevezett zárófertőtlenítést is, amikor a fertőző betegek

gyógyulása, távozása, elszállítása, esetleg elhalálozása után a környezetében visszamaradt

kórokozókat elpusztítják. Ez a fertőtlenítési eljárás kiterjed a berendezési és felszerelési tárgyakra, a beteg által használt vécére, mosdóra, a beteg és az őt ellátó személyzet ruházatára, valamint mindazon anyagokra, tárgyakra és eszközökre, amellyel a fertőző beteg érintkezett vagy érintkezhetett.

Az intenzív osztályokon egyébként általában ugyanazokat a fertőtlenítőszereket használják, mint más osztályokon - de nagyobb dózisban, és gyakrabban is végzik velük a fertőtlenítéseket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra