Alvászavar: ezek a gyógynövények segíthetnek (x)

A pihentető alvás érdekében még mindig sokan nyúlnak szintetikus altatókhoz, holott ma már léteznek szelídebb, természetes lehetőségek is. Lássuk, hogyan támogathatnak bennünket az alvászavar enyhítésében a gyógynövények.

Az alábbi növényeket évszázadok óta használják a népi gyógyászatban, és az ilyen összetevőket tartalmazó készítmények ma már a modern orvoslásban is fontos szerepet kaphatnak.

gyógynövények, teafőzés, kamilla, levendula
A gyógynövények erejét érdemes alvászavarok ellen is kihasználni. Fotó: Getty Images

Macskagyökér

A macskagyökér az egyik leghatásosabb nyugtató gyógynövény, amely alvászavar esetén is segítségünkre lehet. A növény nagy előnye, hogy a belőle készült tea napközben nem álmosít el, este viszont megnyugtat. A megfelelő főzet elkészítéséhez egy evőkanál apróra vágott, szárított macskagyökeret áztassunk egy csésze (2 deciliter) forró vízbe, és hagyjuk állni 12 órán át. Ezután szűrjük le, kissé melegítsük meg – de ne forraljuk – és már fogyaszthatjuk is.

Kamilla

A kamilla rendkívül sokoldalú gyógynövény, amelynek a pihentető, nyugtató hatása csak egy a sok közül. Ez a gyógynövény is hatásos lehet álmatlanság ellen: nincs más dolgunk, mint lefekvés előtt meginni egy csésze kellemesen meleg kamillateát. Ha valódi kamillavirágzatot használunk, ügyeljünk rá, hogy fedjük le a teát, így tudja ugyanis megtartani gyógyhatását. Nagyszerű hatást érhetünk el abban az esetben is, ha kamillából nyert illóolajat csepegtetünk a fürdővizünkbe, illetve inhalálunk vele.

Citromfű

A citromfű nyugtatja a szívideget, erősíti az idegrendszert, illetve az altató hatása is közismert. Bátran készíthetünk belőle teát, hiszen az ízvilága kifejezetten kellemes. Egy csésze vízzel forrázzunk le egy evőkanálnyi citromfüvet, hagyjuk állni 8-10 percig, majd szűrjük le a forrázatot. Bármelyik napszakban fogyaszthatjuk. Az esti órákban is érdemes meginni belőle egy csészényit, de arra ügyeljünk, hogy ezt ne közvetlenül lefekvés előtt tegyük, mert a tea vizeletkiválasztó hatása miatt éjszaka többször fel fogunk kelni.

Orbáncfű

Az orbáncfű hatékonyan oldja a feszültséget, mérsékli a depresszió tüneteit, csökkenti a stresszt és megnyugtat. Alvásproblémák esetén este, lefekvés előtt igyunk meg belőle egy csészével. Mivel kifejezetten erős hatású gyógynövényről van szó, ha egyedi teaként fogyasztjuk, napi rendszerességű használata ne tartson tovább 2 hétnél.

Levendula

Kutatások is igazolták már a levendula lazító és nyugtató hatását. Jó ötlet lehet egy levendulás potpourrit elhelyezni az éjjeli szekrényünkön, vagy illatpárnát használni alváshoz. Természetesen teát is készíthetünk a virágából, de arra itt is ügyeljünk, hogy a vízhajtó hatása miatt közvetlenül lefekvés előtt már ne igyunk belőle!

Sedacur forte – a gyógynövények erejével

Sedacur Forte
Vény nélkül kapható gyógyszer

A gyógynövények pozitív hatásait növényi gyógyszerek formájában is élvezhetjük. A teákkal szembeni előnyük az ellenőrzött, standard hatóanyagtartalom, hatásuk klinikailag igazolt, és alkalmazásuk is egyszerűbb. A növényi kivonatokat tartalmazó Sedacur forte tabletta is segítségünkre lehet alvászavarok esetén. A vény nélkül kapható Sedacur forte három gyógynövény, a valeriána (macskagyökér), a komló és a citromfű kivonatának kombinációja. Napközben oldja a feszültséget, éjjel nyugodt alvást biztosít. Előnyös választás lehet tehát azok számára, akiknek nem csupán altatóra, hanem a nappali feszültség oldására is szükségük van. Alkalmazható napközben és este, lefekvés előtt is. A Sedacur forte nem tompítja a figyelmet, ezért nem befolyásolja hátrányosan a szokásos nappali tevékenységet. Használata közben nem kell félnünk a függőség kialakulásától sem.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!



A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13, +19 °C
Minimum: +5, +10 °C

A napsütéses időszakok mellett többször erősen felhős időre készülhetünk, szórványosan várható eső, zápor, néhol zivatar is. Élénk, erős északnyugati szél mellett 13, 19 fokos maximumhőmérsékletekre számíthatunk. Szombaton kettősfronti hatást tapasztalhatnak az érzékenyek. Gyakoriak lehetnek a keringési és vérnyomáspanaszok, emellett görcsös és migrénes fejfájás is jelentkezhet, többszöri rosszullét léphet fel. A fülledt időszakokban jellemző lehet a légszomj és a nehézlégzés. A kinti programok során változékonyságra kell készülni. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: