Frontérzékenység - korunk népbetegsége?

Az időjárás változásait sokan előre megérzik. Gyakran a frontmentes napokon is fáj a fejünk, álmosabbak, ingerlékenyek vagyunk. Az iskolákban pedig a pedagógusok a megmondhatói, hogy a gyerekek is érzékenyen reagálnak az átvonuló frontokra.

A gyerekek és az idősebb emberek érzékenyebben reagálnak a frontokra, a nagy légköri változásokra. Ennek az oka, hogy a gyerekek még tanulják az alkalmazkodási folyamatot, az idősek elfáradt szervezete pedig már lassabban reagál. Az egyének érzékenysége - amit természetesen több tényező is befolyásol, mint például a genetikai adottság, vagy a meglévő betegségek, pillanatnyi lelki állapot - különböző mértékű lehet.

Akik eleget mozognak és egészségesen táplálkoznak, kevésbé érzik meg a légköri hatásokat, szervezetük rugalmasabban reagál a változásokra.

De mit tehet az, akinek már szinte elviselhetetlen tüneteket okoznak a frontok, az időjárási helyzetek?

A helyes életmód, a megfelelő táplálkozás enyhíthet a kínzó panaszokon.

Fontos alapelv, hogy mindenkor a lakhelyünknek és az évszaknak megfelelő élelmiszereket fogyasszuk. Már ezzel is sokat tehetünk a szervezetünk kiegyensúlyozott működéséért. A megfelelő minőségű ételek fogyasztásával könnyebben átvészeljük a változásokat. Táplálékunk tartalmazzon cinket, magnéziumot, szelént, E-vitamint és minél többet a B-vitamin-csoportból. Ha harmóniában élünk a természettel, akkor a megfelelő vitamin és ásványi anyagok bekerülnek a szervezetbe, és elkerülhetők a hiányállapotból származó tünetek.

Természetes módszerekkel sokat segíthetünk a megelőzésben, kezelésben.

Fejfájás esetén jó hatású a borsmenta- vagy eukaliptuszolaj a halánték környékén a bőrbe dörzsölve.

Álmatlanságra a levendulatea vagy illóolaja levegőben párologtatva, fürdővízbe csepegtetve.

Levertségre, fáradtságra: frissítő hatású a hideg-meleg vizes váltott zuhany, a friss levegő, a test átmozgatása. A zöld tea kiválóan élénkít.

Célszerű számot vetni az életmódunkkal is. Törekedjünk a nyugodtabb, kiegyensúlyozott életre, legyünk türelmesebbek. Fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés valamint a napi szinten végzett rendszeres testmozgás.

Ahhoz, hogy tisztában legyünk azzal, hogy milyen folyamatok okozzák szervezetünkben a diszharmóniát, mindenképp szakember segítségére van szükség.

A harmónia visszaállításához tisztában kell lennünk a környezetünk jelenlegi és várható állapotával, annak ránk gyakorolt hatásaival, a kellemetlen és káros hatások kiküszöbölési - de legalábbis csillapítási – lehetőségeivel. Időnként a tényekkel való szembenézés még akkor is hasznos lehet, ha nem tehetünk ellene semmit.

Az időjárás egészségügyi hatásaival, és az időjárás érzékenységi kivizsgálással Magyarországon kizárólag a Meteo Klinika foglalkozik. Szakembereink segítségével ismerheti meg mindenki a saját meteoprofilját®, aminek birtokában tudatosan tervezheti mindennapjait, javíthat életminőségén.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra