Női meddőség: fizikai munka is okozhatja

Összefüggést talált egy amerikai kutatók által elvégzett vizsgálat a női meddőség és a műszakos beosztásban végzett munka illetve a fizikai munka között.

Az amerikai kutatók a vizsgálatban részt vevő nők stimulálható petesejt-tartalékát, illetve a peteérést szabályzó hormon, az FSH mennyiségét mérték - írja az Index a Sky News hírportálra hivatkozva. A vizsgálatban 473 olyan nő vett részt, akik meddőségi klinikák kezelése alatt álltak.

Komolyabb vizsgálatok kellenek

A kapott adatok szerint a komoly fizikai munkát végzők petesejtkészlete kisebb volt, de még náluk is rosszabb eredményeket mutattak ki a munkarenden túl vagy azon kívül eső időszakban dolgozóknál.

A National Institute of Health és a Stanford University kutatása szerint a fizikailag kimerítő munkahely a férfiak nemzőképességére is negatív hatással lehet. Részletek itt.

A tanulmány készítői felhívták azonban a figyelmet, hogy ez csak egy megfigyelés, így nem lehet belőle megalapozottan következtetéseket levonni. Ahhoz komolyabb vizsgálatokra lenne szükség.

A kutatási eredmények szerint a fizikai munkát végzők nők petesejtkészlete kisebb
A kutatási eredmények szerint a fizikai munkát végzők nők petesejtkészlete kisebb

Életkorral fogynak a petesejtek

Eredendően a nőknek több millió éretlen petesejtjük van, ami azonban az ivarérettség eléréséig mintegy 400 ezerre csökken. Nagyjából 20 éves kor felett természetes jelenség, hogy a petesejtek száma elkezd fogyni , ez a folyamat pedig 35 éves kor felett válik igazán fokozódóvá. A sejtek pusztulását eddig a dohányzással többször is kapcsolatba hozták már, a munka jellegének hatása ugyanakkor egy újszerű megközelítés.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra