Az intim fertőzések megelőzése

A nyári kánikulában aki csak teheti, vízparton vagy strandon hűsöl. Bár ilyenkor valóban ez az egyik legjobb kikapcsolódás, fontos odafigyelni az intim higiéniára, mivel ebben a környezetben igen könnyű fertőzéséket szerezni.

Mi minden úszkál velünk együtt a medencében? Részletek itt.

Sokan úgy gondolják, hogy a víztől, a sekély vízben ücsörgéstől kapnak el különböző nőgyógyászati fertőzéseket, ám valójában igen csekély a valószínűsége, hogy ez a probléma okozója. Sokkal inkább a nem megfelelő elővigyázatosság áll a háttérben, mivel néhányan nem számolnak a strandolás során megváltozott körülményekkel, amelyek elősegítik a káros mikroorganizmusok bejutását és megtelepedését a szervezetben.

Így kerülhetjük el a fertőzéseket strandolás során:

  • fürdés előtt/után mindig zuhanyozzunk le,
  • legyen nálunk váltás fürdőruha,
  • minél rövidebb ideig legyen rajtunk a nedves fürdőruha, cseréljük le, amint kijöttünk a vízből,
  • mosdóhasználat után mindig mossunk alaposan kezet,
  • lehetőleg ne műszálas fehérneműt viseljünk,
  • antibiotikumos kezelés után használjunk hüvelyi probiotikumot,
  • legyen saját törölközőnk,
  • menstruáció esetén csak a gyengébb napokon fürödjünk, a vízből kijövet pedig távolítsuk el a tampont. Mindazonáltal legjobb, ha vérzés alatt nem megyünk úszni.

Megfelelő elővigyázatosság nélkül számos fertőzést el lehet kapni a strandokon
Megfelelő elővigyázatosság nélkül számos fertőzést el lehet kapni a strandokon

Nőgyógyászati betegségek a strandszezon alatt

Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa elmondta, a leggyakoribb nyári fertőzések közé a Candida, a bakteriális vaginózis, az E. coli okozta hólyaghurut és különböző gombás fertőzések tartoznak. Probléma esetén igen figyelemfelkeltő tünetek jelzik a bajt: megváltozott hüvelyi folyás (megváltozik a színe, az állaga, a mennyisége, a szaga), csípő, égő, viszkető érzés, vörös szeméremajkak, gyakori vizelési inger, csípő, esetleg véres vizelés, alhasi fájdalmak. Amennyiben valaki tüneteket tapasztal, úgy fontos, hogy minél hamarabb forduljon szakemberhez, ugyanis kezeletlen esetben súlyos gyulladás alakulhat ki, amely akár meddőséghez is vezethet.

A nőgyógyász fizikai vizsgálat és kenetvétel után megállapítja, mi okozza a fertőzést, majd ez alapján írja elő a kezelést. Leggyakrabban hüvelykúpot és krémet, amit antibiotikumos terápia egészíthet ki. Érdemes továbbá hüvelyi probiotikumot is alkalmazni, amellyel vissza lehet állítani a Lactobacillusokat, illetve a normál hüvelyi flórát.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra