Koronavírus: szúnyogok biztosan nem terjesztik

A SARS-CoV-2 vírus elsősorban cseppfertőzés útján terjed, de az elmúlt hetekben kiderült, hogy más módon (például tárgyak közvetítésével) is elkaphatjuk. Felmerült a kérdés, hogy esetleg a szúnyogok is hordozhatják és átadhatják a koronavírust, ám egy kutatás végre bebizonyította, hogy ettől nem kell tartanunk.

Ahogy arról múlt héten a Házipatika.com is beszámolt , az interneten többfelé olvasni lehetett, hogy a szúnyogok más betegségekhez hasonlóan az új típusú koronavírust is terjeszthetik. Ezzel kapcsolatban a WHO azt közölte, hogy kevés esélyt látnak rá, de hangsúlyozták, hogy kifejezetten ebben a témában nem készült még kutatás. A Kansas állambeli Biobiztonsági Kutatóintézet (Biosecurity Research Institute) most azonban pótolta ezt a hiányosságot.

Hogy minél előbb kifejlesszenek egy bizonyítottan hatásos vakcinát, egyesek szerint szükség van arra, hogy egészséges embereket szándékosan megfertőzzenek a SARS-CoV-2 vírussal. Mozgalom is indult, hogy engedélyezzék mindezt, amihez már több Nobel-díjas tudós is csatlakozott. Részleteket itt olvashat.

A Nature című tudományos folyóiratban publikált tanulmányhoz három elterjedt szúnyogfaj esetében (Aedes aegypti, Aedes albopictus, Culex quinquefasciatus) vizsgálták, hogy képesek-e továbbadni a fertőzést úgy, hogy megcsípnek egy koronavírusos személyt, majd egy egészséges embert. Összesen 277 darab szúnyogot vontak be a kísérletbe, melyek közül egyetlen egyben sem tudták kimutatni a fertőzést. Mint írják, a vírus patogénje nem maradt életképes és nem tudott szaporodni a szúnyogok szervezetében - vagyis egyértelműen kijelenthető, hogy nem képesek továbbadni a fertőzést.

A gyerekek jobban terjeszthetik a koronavírust, mint eddig hittük - számolt be egy új kutatás eredményéről társportálunk, az nlc.hu .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +22 °C
Minimum: +14 °C

Erőteljes gomolyfelhő-képződés várható, így napközben erősen felhős, sőt akár borult időszakokra is számítani kell. Délutánig döntően az ország északkeleti harmadán, majd délutántól délnyugat felől egyre több helyen várható zápor, helyenként zivatar. A nyugati szél élénk, olykor erős lesz, délutántól mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 21 és 27 fok között várható, de az Északi-középhegység északi oldalán néhány fokkal hűvösebb is lehet. Késő este 14 és 21 fok között alakul a hőmérséklet. Az előrejelzések szerint napközben melegfronti hatás várható, ami miatt a frontérzékenyek tünetei felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra