A fültisztítás öt hibája
Minden fültisztítással veszélynek tesszük ki az egyik legfontosabb érzékszervünket. Szükség van egyáltalán a fül piszkálására?
Mik a fültisztítás legnagyobb hibái?

1. Az első ilyen dolog a rendszeres fültisztítás. A legtöbb embernek egyáltalán nincs is rá szüksége, hogy maga takarítsa ki a fülét, hiszen az öntisztító szerv, amelyben a bőr úgy nő, hogy a fülzsírt kifelé lökje magából. Amikor rágunk, ezt a folyamatot segítjük elő.
2. Vannak, akiknél több fülzsír - hivatalos nevén cerumen - termelődik, de alapvetően a test annyit állít elő belőle, amennyire szükség van. Megóvja a fület például attól, hogy víz kerüljön bele, és a fölösleg idővel magtól távozik.
A fülünk ápolásáról könnyen elfeledkezhetünk, vagy legalábbis leragadunk annál, hogy fürdés közben néhány gyors mozdulattal átöblítjük. Vajon elegendő-e ez a fül tökéletes megtisztításhoz, vagy szükséges a fülzsírt is eltávolítani? Részletek!
4. Meglepő módon az emberek nem csak a fülpiszkálót szeretik a hallószervükbe gyömöszölni, de szinte bármit, ami a kezük ügyében kerül és elég kicsi - például a ceruzát is. Ezzel a szokással is fontos azonnal felhagyni, mert nagyon rossz vége lehet. Bármi, ami éles vagy hegyes, a hallásunk elvesztését jelentheti.
A fecskendős tisztítás hatékony lehet, de csak akkor, ha nem magunk csináljuk, hiszen nem látjuk mi is történik pontosan.
Azok, akik a szükségesnél több fülzsírt termelnek, de zavarja őket a hallókészülék vagy a fülhallgató használatában, jobb, ha szakemberhez fordulnak segítségért, mintha saját maguk igyekeznének megoldani a problémát. A gyógyszertárakban lehet kapni olyan termékeket, amelyek puhítják a fülzsírt, így az gyorsabban távozik a fülből. Ezekkel is érdemes azonban óvatosan bánni, ha a fül sérült semmiképpen se használjuk őket.
De a legegyszerűbb mégis békén hagyni a fülzsírt, hiszen jó helyen van az ott, ahol van.
Forrás: Time
Értékelje a cikket!