Rák: végre a megelőzés is ugyanolyan fontos lesz

Közös akciótervet szeretne készíteni a rák ellen az Európai Unió - jelentette be csütörtökön Androulla Vassiliou, az EU új egészségügyi biztosa.

"A tervben - amely 2009-re készül el - a megelőzés ugyanolyan hangsúlyt fog kapni, mint a gyógykezelés" - mondta Vassiliou, aki e hónap elején váltotta fel elődjét az egészségügyi biztosi székben.

EmlőrákVéleménye szerint a fiatalokban sokkal erőteljesebben kell tudatosítani az egészséges életmóddal járó előnyöket, hogy ily módon csökkenteni lehessen a rák előfordulásának kockázatát idősebb korban. A biztos elmondta, hogy a fiatalkori túlzott alkoholfogyasztás, dohányzás és elhízás mind növeli a rák kockázatát, ezért kulcsfontosságú, hogy a fiatalokat felvilágosítsák ezekről a veszélyekről.

Az új egészségügyi biztos emlékeztetett arra, hogy napjainkban az Európai Unióban az egyik legtöbb halálos áldozatot követelő betegség a nők körében az emlőrák. A megelőző intézkedések, például a rendszeres szűrés, azonban bizonyos országokban hatékonynak bizonyulnak. Sajnálatosnak tartotta ugyanakkor, hogy egyelőre nem minden nő kap lehetőséget erre a szűrésre az Európai Unióban.

Copyright AFP [2008] / Translation Medipress

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

elhízás
Fogyasztószerek Magyarországon: ez az 5 gyógyszer érhető el ma az elhízás ellen – Mutatjuk, mit tudnak
rostbevitel
10 olcsó étel, amivel jó sok rostot vihetsz a szervezetbe – Ezek legyenek mindig a kamrában
hasnyálmirigy
Ebből tudhatod, hogy a hasnyálmirigyed már nem sokáig bírja
demencia
Ennél a vércsoportnál nagyobb a demencia rizikója
tojásfogyasztás
Kiderült, hogyan a legegészségesebb a tojás – Így szívódik fel belőle a legtöbb D-vitamin
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

Általában derült időre számíthatunk, de a déli határszélen lehetnek felhősebb területek. Csapadék nem várható. Az északkeleti szél sokfelé lesz erős, majd éjszakára mérséklődik a légmozgás, de továbbra is lehetnek élénk széllökések.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 6 fok között várható, a szélvédett helyeken gyenge fagy is lehet. A mai orvosmeteorológiai helyzet sokaknak megterhelő lehet, a keddi hidegfront hatása ugyanis szerdán tovább fokozódhat.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Narancs vagy paprika: melyikben van több C-vitamin? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Közismert, hogy naponta legalább ötször kellene zöldséget-gyümölcsöt fogyasztanunk. Azt is tudod azonban, hogy milyen tápanyagokat rejtenek növényi élelmiszereink? Kvízünk segítségével most tesztelheted a tudásod!
kvíz
A lenyelt rágógumi évekig a gyomorban marad: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Számos tévhit és félreértés kering a köztudatban az emberi test működéséről és egészségünk megőrzéséről. Te felismernéd a leggyakoribb mítoszokat? Tedd próbára tudásod alábbi kvízünkben!