A kalciumhiány jelei

A kalciumról mindenki tudja, hogy mennyire fontos a csontjaink számára, ám ezen kívül számos más fontos biokémiai folyamatban részt vesz ez az ásványi anyag. Hiánya tehát sokféle tünetként jelentkezhet. Mely jelek esetén gyanakodhatunk kalciumhiányra?

A kalciumhiány sajnos meglehetősen gyakori az egész világon, különösen az idősebbek, főként a hölgyek lehetnek érintettek. A kalciumhiány kialakulásában számos tényező szerepet játszhat, például a nem megfelelő étrend, a hormonális változások, vagy a D-vitamin alacsony szintje.

Bár a különböző izomfájdalmakat és izomgörcsöket a legtöbbször a magnéziumhiánnyal hozzuk összefüggésbe, könnyen előfordulhat, hogy ennek a jelenségnek a hátterében valójában kalciumhiány áll - ez a két mikrotápanyag ugyanis nagyon szorosan összetartozik, és az egyik megléte a másik megfelelő felszívódásához is szükséges. A kalcium hiánya az idegvégződések túlérzékenységével, ezen keresztül pedig görcsös fájdalmakkal, izomrángással, zsibbadással vagy bizsergő érzéssel járhat együtt.

Lehet-e vesekövem a kalciumtól? Bár a vesekövek körülbelül 60 százaléka kalcium alapú, mégsem a kalciumbevitel visszafogása a megoldás a vesekövesség elkerülésére! Kattintson! A szervezetünkben a legnagyobb kalciumraktárak a csontokban és a fogakban találhatóak, és ha nem juttatunk be elegendő kalciumot, a testünk ezeknek a raktáraknak a készleteit használja fel ahhoz, hogy a megfelelő sejtműködést fenn tudja tartani. A kalciumhiány tehát a csontok és a fogak gyengülésével jár együtt, ez például nehezen gyógyuló törések , gyengeség, rossz tartás, fogérzékenység és fogszuvasodás formájában jelentkezhet.

A kalciumra az immunrendszerünknek is szüksége van, így annak hiánya az immunrendszer gyengülését okozza. Emiatt nemcsak könnyebben kapunk el fertőző betegségeket, de nehezebben is gyógyulunk ki ezekből. A kalcium a szervezet megfelelő pH-értékéért is felelős, ha ez megváltozik, akkor bizonyos baktériumok és gombák könnyebben szaporodhatnak el a szervezetünkben.

A kálciumhiány eredménye lehet a csonttörés is
A KÁLCIUMHIÁNY EREDMÉNYE LEHET A CSONTTÖRÉS IS

A kálciumhiány eredménye lehet a csonttörés is Több kutatás is foglalkozott már azzal, milyen összefüggések lehetnek a testsúly és a kalciumbevitel között. Megállapították , hogy a kalciumnak fontos szerepe van az anyagcserében, illetve az energia-felhasználásban, és a kalciumhiány gyakran a testsúly növekedésével, illetve a fogyásra való képtelenséggel jár együtt.

A kalcium természetes "nyugtató", emellett a melatonin nevű hormon előállításban is nagy szerepe van. A melatoninnak köszönhetően tudunk elaludni, ez a vegyület szabályozza a szervezetünk természetes cirkadián ritmusát is, vagyis azt, hogy mikor vagyunk éberek és mikor álmosak. Ha nem megfelelő a melatonin szintje, akkor könnyendén alvászavarok alakulhatnak ki. A melatonin termelődéséhez pedig kalcium szükséges. Vagyis, ha gyakran töltjük félálomban az éjszakát vagy nem tudunk elaludni, esetleg gyakrabban felébredünk, az a szervezet kalciumhiányos állapotát is jelezheti.

Mit együnk?

A kalciumhiány ellen a legegyszerűbben úgy védekezhetünk, hogy több, kalciumban gazdag ételt fogyasztunk. Ezek között találhatjuk a tejtermékeket, a sajtokat, a sötétzöld leveles zöldségeket, a gabonaféléket, a citrusgyümölcsöket. Kalciumtartalmú étrend-kiegészítőt is szedhetünk. Nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a kalcium más mikrotápanyagokkal is nagyon szoros kapcsolatban van, tehát pusztán a kalcium pótlása nem feltétlenül oldja meg a problémáinkat. A magnézium-, illetve a D-vitmain-bevitelre is ügyelnünk kell!

)
Milyen betegségeket okozhat kutyáknál a kullancs?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +5, +10 °C
Minimum: -5, +2 °C

A napsütés mellett felhőátvonulásokra kell készülni, ezekből helyenként zápor, a hegyekben esetleg hózápor is kialakulhat. Erős, néhol viharos lesz az északnyugati szél, a csúcshőmérséklet 5, 10 fok között alakul. Kedden már nem lesz front felettünk, de sokan még mindig hidegfronti tüneteket tapasztalhatnak magukon. A reggeli ízületi panaszok napközben is fennállhatnak, illetve erős fejfájás is jelentkezhet, ami a szeles tájakon lehet intenzívebb. Ingadozhat a vérnyomás, jellemző lehet a rossz közérzet. Sokan még az óraátállítást sem heverték ki. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: