Magyarországon is igen sokan szednek különböző étrend-kiegészítőket egészségi állapotuk javítása és fenntartása, valamint a hiánybetegségek megelőzése érdekében. Nem árt azonban jól megnézni, mit szedsz be, ugyanis nem minden készítmény megbízható és biztonságos.
Vajon kinek a felelőssége, hogy a Magyarországon forgalmazott étrend-kiegészítők biztonságosak, illetve megfelelő minőségűek legyenek? Mutatjuk a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) válaszát.
Itt ellenőrizheted a termékeket
A bejelentett étrend-kiegészítők listáját a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) oldalán találod meg, egy másik listán pedig a forgalomba hozataltól eltiltott termékeket is megtekintheted – derült ki a központ Facebook-bejegyzéséből.
Ezeken kívül az anyatej-helyettesítő és -kiegészítő tápszerekről, a speciális gyógyászati célra szánt tápszerekről és élelmiszerekről, a testtömeg-szabályozás céljára szolgáló, teljes napi étrendet helyettesítő élelmiszerekről, valamint az úgynevezett specifikus csoportoknak szánt élelmiszerekről is van külön lista. Mindegyik gyűjteményt átböngészheted ezen az oldalon.
A sportolóknak kínált étrend-kiegészítők csaknem 90 százalékának összetétele nem egyezik meg azzal, ami a címkén szerepel.