
Aranyérstop
Az aranyér tünetétől a diagnózisig




Mit csinál a proktológus?
Átlagosan a felnőttek mintegy háromnegyedénél alakulnak ki előbb-utóbb különböző végbélproblémák életük során. Ezekre a panaszokra nyújt segítséget a proktológia, amelyet azonban sok esetben félreértések öveznek a köztudatban, visszatartva akár a betegeket a segítségkéréstől is. A tévhitek eloszlatása érdekében dr. Bánfalvi Péter proktológussal beszélgettünk szakterülete rejtelmeiről.




Videó: ez vár ránk, ha aranyérvizsgálatra megyünk
A felnőtt lakosság jelentős részét érintő probléma az aranybetegség, sokan mégis tartanak attól, hogy tüneteikkel orvoshoz forduljanak. A szakember szerint azonban nem szabad félelmeinkre hallgatnunk, mert az ilyenkor alkalmazott vizsgálatok közel sem annyira félelmetesek, mint azt elsőre gondolnánk.


Proktológiai vizsgálat: így kell felkészülni
Az aranyeresség az egyik leggyakoribb egészségügyi probléma, az emberek közel negyven százalékának okoz panaszokat. Bár egy ismert és sokak életét megkeserítő betegség, ennek ellenére sokan még tabuként kezelik, nehezen fordulnak vele orvoshoz, tartanak a vizsgálatoktól.


„Gyanús, ha a strandbüfében túl hosszú az étlap”
A nyár sokak kedvenc évszakja, érdemes azonban hozzátenni, hogy a kellemesen meleg időjárást a többi között számos olyan kórokozó is élvezi, amelyekkel elfogyasztott ételeink útján kerülhetünk kapcsolatba. Nem véletlen tehát, hogy ezekben a hónapokban gyakoribbá válnak az élelmiszer-eredetű megbetegedések. Szakembert kérdeztünk arról, hogyan mérsékelhetjük akár otthonunkban, akár vendéglátóhelyeken a fertőzésveszélyt.





A székletünk ilyen betegségekről árulkodhat
Talán ritkán gondolunk rá így, de székletünk valójában folyamatos betekintést enged emésztési rendszerünk működésébe. Különböző jellemzőinek megváltozása akár kóros folyamatokra is figyelmeztethet - lássuk tehát, milyen esetekben érdemes orvoshoz fordulni.


A vércsík a vécépapíron ezt jelzi
Tabutémának számít, így senki sem szeret beszélni róla, de az aranyérbetegség rendkívül gyakori, szinte azt mondhatjuk, élete során mindenki legalább egyszer találkozik enyhébb vagy súlyosabb formájával. Cikkünkből kiderül, milyen tünetekkel jár.




Így vizsgálják az aranyeret
Az aranyeresség az egyik leggyakoribb egészségügyi probléma. Nem csupán fájdalmas és kellemetlen, de a kialakuló gyulladás, a nem megfelelően kezelt vérrögök komolyabb szövődményeket is okozhatnak. Tartós vérzés, szűnni nem akaró fájdalom esetén érdemes orvoshoz fordulni.


Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
A többórás napsütést időnként gomolyfelhők zavarják, legfelejebb délen lehet elvétve egy-egy zivatar. Mérsékelt szél mellett 31, 36 fokos maximumhőmérsékletekere számíthatunk. Vasárnap sem érkezik front, fokozódik a kánikula. A migrén mellett a keringési panaszok is gyakoriak lehetnek, egyre többen tapasztalhatnak alvászavarokat is. A tűző napon fennáll a napszúrás és a hőguta kockázata. A déli órákat javasolt árnyékos, hűvös heéyen tölteni. Az érzett hőmérséklet még a mért értkeknél is magasabb lesz. A légszennyezettség közepes, kissé növekszik. A légnyomás gyengén emelkedik.