Vénás torna enyhe tünetekre

Enyhe visszeres panaszok esetén - a kezelőorvossal egyeztetve - tornagyakorlatokkal tehetjük hatékonyabbá a kezelést. Nézzünk néhány otthon végezhető gyakorlatot!

Napjainkban az alsó végtag terhelése és leterheltsége extrém módon megnőtt. A lábon elhelyezkedő, egyébként dinamikus csoportba tartozó izmok leginkább statikus szerepet töltenek be. Az állás és a helytelen tartás következtében, valamint az ülés miatti megtört vonalú erek okán a vért a vénák nem képesek megfelelően visszajuttatni a törzs felé, így pangás alakul ki.

Több tünettel vagy középsúlyos vénás problémával küzdőknek a torna szünetekkel, légzéssel is tűzdelt, és inkább a mélyebb izmok feszítésén alapszik. A gyakorlatok között néhány mély be- és kilégzés szükséges a karok nyújtózásával, ez is segíti a vénás visszaáramlást! Lássunk néhány alapvető a gyakorlatot a vénás torna otthoni végzéséhez!

Helyezkedjen el háton fekvésben. Ha kellemesebb úgy, a fejét megtámaszthatja.
A lábujjakat húzza össze ("karmolás"), majd nyújtsa ki.
Húzza fel és feszítse le a lábfejet.
Körözzön a lábfejével bokából.
Nyújtott lábbal végezzen bokakörzést felfelé és lefelé. Ismételje tízszer váltott lábakkal.
Biciklizzen a levegőben jobb lábbal fél percig, majd bal lábbal fél percig.
A lábak legyenek talpon, innen emelkedjen lábujjhegyre és sarokra felváltva, tízszer egymás után.
Nyújtsa fel a jobb lábát, és integessen a magasban háromszor, majd engedje le és emelje fel a lábat. Ismételje meg ötször a jobb, majd ötször a bal lábbal.
Csípőből kifelé és befelé forgatva emelje magasra a lábát, majd ugyanígy forgatva engedje vissza. Végezze el a gyakorlatot váltott lábakkal, ötször ismételve.
Álljon terpeszbe, és térdhajlítással helyezze át a súlyát felváltva a jobb és a bal lábra.
Emelkedjen felváltva lábujjhegyre és sarokra háromszor, majd mély légzés közben nyújtóztassa fel a karját, ezután emelkedjen újra háromszor lábujjhegyre és sarokra. Ismételje ötször egymás után.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra