Poloskainvázió: felmondtak az ápolók a szentgotthárdi otthonban

Több ápoló is felmondott rövid időn belül a szentgotthárdi pszichiátriai betegek otthonában az áldatlan állapotok miatt. Ráadásul napokkal ezelőtt már kijárási korlátozást is be kellett vezetni az egyre súlyosbodó poloskahelyzet miatt.

Néhány napja az Átlátszó tett közzé egy videófelvételt, amelyen az látható, hogy ágyi poloskák lepték el az egyik lakót, akit a szentgotthárdi pszichiátriai betegek otthonában ápolnak. A Rábaparti Integrált Szociális Intézményben az Indexnek sikerült több jelenlegi és korábbi munkatárssal is beszélnie, akik elmondták, hogy évek óta problémát okoznak az ágyi poloskák az otthonban, ám a videó megjelenése előtt csak kevesen tudtak arról, milyen súlyos is a helyzet. 

Mindegyik épületre átterjedt

Az ott dolgozók elmondása szerint az elmúlt években ugyan több alkalommal is végeztek rovarirtást az intézményben, ezek azonban csak ideig-óráig jelentettek megoldást a problémára. Ráadásul az Index úgy tudja, már az otthon mind a három épületében felütötték a fejüket a vérszívók. 

Az otthon dolgozói úgy látják, a helyzetet már képtelenek kezelni házon belül. Ezért is fordulhatott elő, hogy voltak köztük olyanok, akik a nyilvánossághoz fordultak elkeseredésükben, míg mások inkább a távozás mellett döntöttek és beadták a felmondásukat. 

Az ország legnyugatibb kisvárosában azonban komoly riadalmat keltett a videó megjelenése, hiszen az intézet lakói közül eddig sokan ki-be járhattak az otthonból. Éppen a videó megjelenése előtti napokban már kijárási tilalmat is bevezettek az ápoltak körében az egyre súlyosbodó helyzet miatt. Volt olyan munkatárs, aki családja nyomására mondott fel az intézményben, de olyan is akadt, akit megkért a fodrásza, hogy ne járjon többé hozzá.

Már így is alig van ápoló

A probléma azért is súlyos, mert az intézmény eddig sem állt túl jól a dolgozói létszámban. Az osztrák határ közelsége miatt sokan otthagyták az alacsony fizetéssel járó szociális munkát és inkább vállaltak jövedelmezőbb állást a szomszédban. Most azonban már attól tartanak, ha rövid időn belül nem sikerül orvosolni a poloskahelyzetet, akkor a kritikus szint alá csökkenhet az ágyak mellett szolgálatot teljesítők létszáma a tömeges távozások miatt.

Az Index beszélt a szentgotthárdi önkormányzat egyik vezetőjével, aki elmondta, hogy múlt héten a városvezetés levelet írt az intézmény igazgatójának, amelyben tájékoztatást kértek a kialakult helyzetről a városlakók védelme érdekében. Az önkormányzat egyik névtelenséget kérő vezetője szerint ők is tudnak már jó ideje a problémáról, beavatkozni ugyanakkor nincs lehetőségük, mert az intézmény nem hozzájuk, hanem az államhoz tartozik.

Az ágy körüli résekben és hasadékokban megbújó ágyi poloskák a szakértők szerint egyre elterjedtebbek. Újfajta módszerrel kísérleteznek ellenük.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
magas rosttartalom
Ugyanolyan rostdús, mint az útifűmaghéj, de negyedannyiba kerül – ez a 3 legjobb alternatíva
Az Alzheimer-kór 16 korai jele: nem mindig a feledékenység az első tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Jobbára erősen felhős vagy borult marad az idő. Az ország keleti kétharmadán többfelé várható eső, zápor, a legtöbb csapadék az Alföldön egy összeáramlási vonal mentén hullhat, ott jelentős mennyiség is összegyűlhet. A nyugati megyékben ugyanakkor csak kevés helyen eshet. Az északi, északnyugati szél többfelé lesz erős, de viharos lökések már csak a Balatonnál és Sopron térségében valószínűek.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 13 fok között várható, északkeleten, keleten lehet ennél pár fokkal melegebb, míg a tartósan csapadékos helyeken hidegebb idő.Késő este 5, 11 fok valószínű. Hétfőn várhatóan nem kell erős fronthatástól tartani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Szem és látás: alaptudás, mégis sokan hibáznak – Teszteld magad kvízünkben! Szemünk egészsége kellő törődést igényel a mindennapokban, sokszor mégis megfeledkezünk róla. Mennyire vagy jártas a témában? Teszteld a tudásod kvízünkben!
kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!