Koronavírus: még veszélyesebb mutánsok alakulhatnak ki

Ha nem nő jelentősen az átoltottsági arány, akkor tovább mutálódhat az új típusú koronavírus delta variánsa, és akár még veszélyesebb törzsek is kialakulhatnak - figyelmeztetett egy amerikai szakértő.

Koronavírus: mi kell a mutánsok elleni védelemhez? Mutatjuk!

Már a küszöbön van a koronavírus egy újabb variánsának kialakulása, és hamarosan meg is jelenhet egy még veszélyesebb variáns, ha nem kapják meg minél többen a védőoltást rövid időn belül - hívta fel a figyelmet Brett Giroir, a Trump-adminisztráció korábbi koronavírus-tanácsadója a CNN-nek adott interjújában . A szakértő arra kérte az amerikaiakat, hogy értsék meg, a mostaninál sokkal nagyobb védettségi szint kellene a járvány legyőzéséhez.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
Hamarosan megjelenhet egy még veszélyesebb variáns. Fotó: Getty Images

Ismét berobbanhat a járvány

Amerikában az új koronavírus -fertőzéseket már szinte 100 százalékban az Indiából indult delta variáns okozza, az esetszámok pedig egyértelműen növekvő tendenciát mutatnak. A lakosság átoltottsági arány ugyanakkor még csak 50 százalék körüli. A kevésbé átoltott államokban robbanásszerű emelkedésre kell felkészülni a fertőzöttek, a kórházi kezelésre szorulók és az elhunytak számát illetően is. Ez azért is rossz hír, mert már most is van olyan állam, ahol csupán 6 szabad intenzív ágy található.

Veszélyben a gyerekek

A szakemberek szerint az oltatlanokra jóval nagyobb veszélyt jelent a delta variáns, ez a mutáció ugyanis gyorsabban és könnyebben terjed az eddigi változatoknál. A védőoltások azonban jellemzően az indiai mutánssal szemben is védelmet nyújtanak, az oltottak körében így jóval kisebb a megbetegedés valószínűsége. A 12 év alatti gyerekeknek és szüleiknek azonban ez sem ad megnyugvást, ugyanis egyelőre csak a 12 éven felüli lakosság körében engedélyezett a vakcinázás - a kicsik tehát továbbra is védtelenül maradnak. A közelgő tanévkezdés pedig csak még tovább növeli az új típusú koronavírussal való megfertőződés kockázatát.

Koronavírus: mindenkinek jutna itthon vakcina, sokan mégsem kérik - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra