Koronavírus: hol szedte a legtöbb áldozatot?

Az Egyesült Államokban a múlt héten átlépte az egymilliót a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma, ami az eddigi legmagasabb esetszám, amit egyetlen országban regisztráltak. Lakosságarányosan viszont nem Amerikában a legrosszabb a helyzet - hívta fel rá a figyelmet a CNN.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentéséből kiderül, hogy két év alatt a világ számos országában összességében több áldozatot szedhetett a koronavírus-járvány, mint az Egyesült Államokban. Viszont mivel nincs "nemzetközi szabvány" a halálesetek vagy azok okainak mérésére, és az egyes országokban különbözőképpen rögzítik a haláleseteket, az összehasonlítás igen nehéz - írta a CNN.

Az egyre fertőzőképesebb, új koronavírus-variánsok gyorsan kiszorítják a korábbiakat. Fotó: Getty Images
Az egyre fertőzőképesebb, új koronavírus-variánsok gyorsan kiszorítják a korábbiakat. Fotó: Getty Images

Szakértők szerint az egyik legpontosabb mérőszám az, hogy egy országban hány halálesetet regisztrálnak azon felül, ami egy átlagos évben várható lenne. A WHO minden országban kiszámította az elmúlt két évben bekövetkezett többlethalálozást, egyéb szempontokat is figyelembe véve. Például azt, hogy egyesek nem közvetlenül a koronavírus-fertőzésbe haltak bele, hanem például abba, hogy a járvány miatt nem jutottak hozzá a szükséges egészségügyi ellátáshoz.

Mire jutott a WHO?

Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint - amelyek nagyjából összehangban vannak más, többlethalálozással foglalkozó tanulmányok adataival - 2020-ban és 2021-ben az Egyesült Államokban több mint 930 000 többlethalálozást regisztráltak, míg Indiában 4,7, Oroszországban 1,1, Indonéziában pedig 1 milliót.

Az összlakosság számához viszonyítva az Egyesült Államokban a vizsgált időszakban 100 ezer főre 140 többlethalálozás jutott, ami azt jelenti, hogy - noha valóban az USA-ban regisztrálták a legtöbb koronavírus okozta halálesetet a világon - ezt a "ranglistát" nem az USA vezeti, hanem Peru (437 áldozattal). Perut Oroszország, Dél-Afrika, India, Brazília és Törökország követi - számolt be róla a CNN.

A Johns Hopkins Egyetem adatai  alapján a halálos áldozatok száma időközben globálisan meghaladta a 6,2 milliót.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A gomolyfelhők estére fokozatosan összeesnek, de addig még néhol - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet néhol élénk széllökések kísérik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra