Jön a hideg: tuti melengető tippek

Még javában tart a tél, érdemes tehát megszívlelni néhány jó tanácsot, hogy a téli napokat is önfeledten, betegségek nélkül élvezhessük.

Sokan esnek télen abba a hibába, hogy túlfűtik a házukat, pedig a túl meleg otthonból a hideg utcára kilépve a vérerek olyan drasztikus változásnak vannak kitéve, ami nem tesz jót az egészségünknek. Igyekezzünk lakásunkban a hőmérsékletet 18 és 20 fok között tartani.

Bár a hideg utcán jól esik egy forró kávét vagy teát szürcsölni, az ezekben található koffein bizony hőt von el a szervezetünkből. Ilyenkor tehát az a jó, ha koffeinmentes változatot kérünk, és teából is valamilyen gyógynövényes változatot iszunk .

Hidegben legtöbben automatikusan zsebre tesszük a kezünket és előre görnyedt háttal rójuk az utunkat. Pedig, ha kezünket magunk mellett lóbálva lépkedünk, a véráramlásunk is felpezsdül, és ezáltal az egész testünk könnyebben felmelegszik.

Hidegben igyunk gyógyteákat kávé helyett!

Hidegben különösen sok fehérjére van szükségünk, ennek megemésztése ugyanis sokkal nagyobb mértékben növeli a testhőmérsékletünket, mint a szénhidrátoké vagy a zsíroké. Reggelire együnk zabkását szójatejjel, napközben pedig csipegessünk magvakat.

Arra is figyeljünk oda, hogy az orrunkon át lélegezzük be a levegőt, mert így mire a tüdőbe érkezik, már kellően felmelegszik.

Ki ne ismerné azt a szörnyű érzést, amikor egy téli reggelen megszólal a vekker, és nekünk ki kell másznunk a jó meleg ágyból. Ha azonban még a takaró alatt megtornáztatjuk a lábfejünket, a keringésünk hamarabb beindul, és máris nem lesz olyan kellemetlen a felkelés. Hideg időben a lábunkat a legnehezebb melegen tartani, hiszen testünk ilyenkor a létfontosságú szervek vérellátását tartja elsődleges fontosságúnak. A lábunk azonban olyan, mint egy termosz, sokáig tartja a hideget, de a meleget is. Ezért érdemes indulás előtt a radiátor mellett felmelegíteni a cipőnket, így abba lépve az utcán sem fog fázni a lábunk.

Aki valamilyen bőrbetegséggel küzd , hidegben a szokásosnál is több krémet vigyen fel magára, a gyulladt bőr ugyanis több hőt veszít, amit a kellő mennyiségű gyulladásgátló kenőccsel kivédhetünk.

Végül néhány szó arról, hogy otthonunkban miként tehetjük kellemesebbé a téli napokat. Jó szolgálatot tehet egy hintaszék, hiszen ha mozdulatlanul ülünk, hamarabb elkezdünk fázni, egy ilyen székben azonban kénytelenek vagyunk mozogni. Az otthon töltött, magányosan vacogó esték helyett azonban igyekezzünk inkább minél több időt a barátainkkal tölteni, hívjuk át őket minél gyakrabban és mi is látogassuk meg őket, ha csak tehetjük. Társaságban mindjárt hamarabb felmelegszünk. Ha azonban valami miatt mégis egyedül talál minket a hideg téli este, igyekezzünk valami szép, nosztalgikus élményt előcsalni emlékezetünkből, a kellemes emlékek ugyanis növelik a komfortérzetünket, így egyből kevésbé fogunk fázni.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra