Így védekeznek a tengerszint-emelkedés ellen

A század végéig akár 1,8 méterrel is megemelkedhet a New Yorkot ölelő víz szintje. Szakértők szerint ráadásul a pusztító viharok és vihardagályok száma is jelentősen növekedhet.

A klímaváltozás miatti tengerszint-emelkedés nemcsak a trópusi szigetállamokat veszélyezteti, hanem New Yorkot is. A metropolisz hatalmas projektek keretében vértezi fel magát a növekvő vízszint ellen. Stratégiájuk része többek között a 850 kilométer hosszú partvonal megerősítése is.

New York, partvonal, partszakas, tengerszint, tengerszint-emelkedés, klímaváltozás, védelem, áradás
New Yorkot is fenyegeti a klímaváltozás miatti tengerszint-emelkedés. Fotó: iStock

Megerősítik a partokat

A Queens városrészben lévő Rockaway félszigeten, valamint a délen lévő Staten Islanden - a Sandy hurrikán által legerőteljesebben érintett területeken - már több mint 15 kilométeren mesterséges homokdűnéket alakítottak ki. Több millió tonna homokot szállítottak oda, hogy megerősítsék a partokat. Emellett a város több milliárd dollárt költött arra is, hogy az elektromos hálózatokat és a metróvonalakat megvédje az áradásoktól.

A klímaváltozás komoly veszélyéről itt olvashat bővebben!

Brooklyn több negyedében és főként a manhattani Wall Street közelében időről időre homokkal töltött konténerek tűnnek fel. Ezek ideiglenes barikádok, amelyek a következő öt évben segíthetnek az áradások elleni védekezésben, míg nem sikerül hosszú távú megoldást találni. A hivatalos előrejelzések szerint 2050-ben a Manhattan déli csúcsán lévő épületek 37 százalékát fogja fenyegetni a vihardagályok veszélye. Ötven évvel később pedig a terület utcáinak 20 százalékát akár naponta is elöntheti a víz.

Van terv bőven

A legambiciózusabb projektek azonban még el sem kezdődtek. A város magasabbra akarja emelni a Manhattan déli részén az East River mentén elterülő parkot, a munkálatokat jövőre kezdik. A hozzátoldott terület a jövőben "hatástalaníthatja a viharokat" - mondta Stephen Cohen, a Columbia Egyetem szakértője.

A politikusok és szakértők mellett az amerikai hadsereg technikusai is a New York-i régió megmentését célzó tervekkel foglalkoznak. Az egyik javaslatuk egy víz alatti viharbarikád építése minden New York-i vízi útvonalon: ez 92 százalékkal csökkentené az áradás veszélyét, megvalósítása azonban 120 milliárd dollárba kerülne és károsítaná az ökoszisztémát is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra