A megkérdezettek többsége nem vette észre, hogy szívrohama van, a tüneteiket emésztési zavaroknak, kimerültségnek vagy stressznek tulajdonították. A tanulmányból az tűnik ki, hogy a fiatalabb nők azért ismerik fel kevésbé a szívrohamot, mert úgy gondolják, túl fiatalok a szívrohamhoz, nem jellegzetes tüneteket, például áll- vagy nyakfájdalmat, hasi diszkomfortot, hányingert vagy kimerültséget tapasztalnak, illetve attól félnek, hogy az orvosok nem veszik majd komolyan panaszaikat.
Kathy Kastan From the Heart: A Woman's Guide to Living Well with Heart Disease (Szívből: útmutató nőknek, hogyan élhetnek jól szívbetegségükkel) című könyvében leírta, hogy 41 évesen ő sem gondolta, hogy a testmozgás közben tapasztalt tüneteit szívbetegség okozhatja. Hónapokig érzett légszomjat és szakaszos fájdalmat a bal karja mentén és a hátában, mire kardiológushoz fordult. Több félrediagnosztizálást követően végül több mint egy évvel tünetei megjelenése után bypass műtéten esett át.
Kastan története ékes bizonyítéka annak, milyen fontos, hogy a nők éberen figyeljék az amerikai nők első számú halálokának számító szívbetegség jeleit.
A szívroham első jelei, amelyek a nők esetében a legvalószínűbben jelentkezhetnek a következők: hányinger vagy "gyomorrontás" érzése; diszkomfortérzés vagy fájdalom a vállban, nyakban, állkapocsban; szédülés, gyengeség, szórakozottság vagy kimerültség; közelgő veszély érzése.
Animáció: HáziPatika.com