Ezért több a férfi, mint a nő

60 millióval több férfi él a világon, mint nő, és általában minél fejlettebb egy ország, annál több nő él benne - írja a 444.hu.

Természetes körülmények között több férfi születik, mint nő, a nők viszont tovább élnek, mint a férfiak, így a nemek aránya a Földön 50-50 százalék kellene, hogy legyen. Ezt hívják Fisher elvnek, ami a különböző civilizációs vagy társadalmi hatások miatt nagyon ritkán valósul meg - írja a 444.hu. A cikk arra is választ ad, miért borulnak fel az arányok a különböző országokban, illetve arra is, hogyan változott az elmúlt 50 évben a helyzet - mindehhez a Világbank adatait használták fel.

Milyen különbségek vannak a férfi és a női agyak között? A biológiai vagy a társadalmi jelenségek alakítják ki ezeket? A válaszokért olvassa el cikkünket, kattintson ! Bár a világ legtöbb országában több él mint férfi, a legnépesebb országok közül többnél is fordított az arány. A gazdag országok döntő többségében több nő él, mint férfi. Az OECD által 31 leggazdagabbnak tartott országból 29-ben, az Emberi Fejlettségi Index alapján 15 legjobban tartott ország közül 13-ban vannak többségben a nők.

Kínában és Indiában is kulturális okai vannak, hogy több férfi él mint nő, mindkét társadalomban a fiú gyerek értékesebb a család számára. Indiában betiltották, hogy a terhesség alatt ultrahanggal állapítsák meg a magzat nemét, Kínában pedig a sok csecsemőgyilkosság miatt változtattak a korábban szigorú "egy család, egy gyerek" szabályon. E két országban él a férfi többlet 76 százaléka.

60 millióval több férfi él a világon, mint nő

Az Arab-félszigeten található országokban is több férfi él, mint nő, a világon a legextrémebb különbség Katarban van, ahol a lakosok csak egynegyede nő, háromnegyedük férfi. Ezt ott főleg a bevándorlás okozza. A gazdasági növekedés miatt nagy szükség van a munkaerőre, és döntően férfiak érkeznek, a családjuk nélkül.

A volt szovjet tagköztársaságokban és Oroszországban több nő él, mint férfi. Ennek az egyik oka a férfiakra inkább jellemző súlyos alkoholizmus, ami például oda vezet, hogy az orosz nők átlagosan 12 évvel élnek tovább, mint a férfiak. Ez a legnagyobb ilyen különbség az egész világon.

A teljes cikket itt olvashatja el!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra