A férfi, akit szitává lyuggattak, mégis túlélte

Olyan férfi életét mentették meg sebészek, akinek több, egyenként is halálos sérülése volt. A baskíri klinika sebészei azonban megpróbálkoztak a lehetetlennel, és elkezdték összefoltozni a férfit.

Hideg novemberi este volt. A férfi családjával és vendégeivel már asztalnál ült, a házigazdát ünnepelték. Amikor a férfi kiment a házból, hogy valamit ellenőrizzen, egy férfi utánaszólt, és rögtön tüzet is nyitott rá. Addig lőtt, amíg ki nem ürült a tár. A gyilkos elmenekült, az áldozatnak még sikerült bemennie a házba, és csak akkor esett össze.

A mentő nagyon gyorsan megérkezett, és közöltek a kórházzal, hogy nagyon súlyos beteget hoznak. A mentő érkezéséhez már elő volt készítve a műtő, azonnal elkezdődött az operáció.

"A betegnek szinte szitává volt lőve a teste. Olyan érzés volt, mintha golyószóróból lőttek volna rá: 12 golyó lyukasztotta át. Jó néhány sérülése halálos lehetett volna" - meséli az 1. sz. "Októberi városi kórház" orvosa, dr. Oleg Minnebaev, aki elkezdte a műtétet.

Az operáció a mellkas felnyitásával kezdődött. A szív nem dobogott, leszakadt az izom egy darabja. Összevarrták, bestoppolták, és végül sikerült helyreállítani a szívműködést. De ez még csak a kezdet volt. Kiderült hogy a bal tüdő alsó része szintén át van lőve. Azt is bevarrták. A férfinak azonban szemmel láthatóan kezdett felpuffadni a hasa. Felnyitották, és látták, hogy a hasürege is tele van a vérrel. Alig győzték összevarrni a véredényeket egymás után.

Amikor sikerült a hasüreget rendbe tenni, a veséken volt a sor. Behívták a műtőbe dr. Mazsit Ahtarjanov urológust, hátha sikerül megmenteni ezt a szervet is. A szakorvos sikerrel járt, a vesét is sikeresen megoperálták. Utána megműtötték mindkét átlőtt kezét, majd a csípőjét, a húgycsövét, és ellátták a szerencsére kevésbé súlyos, inkább érintőleges fejlövést.

A kimerült orvoscsapat reggel 7-kor jött ki a műtőből, majdnem 8 órás operáció után. A sérültet már két nap múlva le tudták venni a lélegeztető gépről, és az ötödik napon felkelt az ágyból.

"Sokan gondolják, hogy szerencsém volt, de én úgy vélem, hogy hosszú évek munkája van a sikeres műtét mögött - mondta az orvos. - 35 éve dolgozom mint a sebész. Gyakran előfordult, hogy egyedül kellett ellátnom egy sérültet, rengeteg beteget műtöttem különböző sérülésekkel, és ez a tapasztalat nagyon hasznos volt számomra, amikor az asztalon feküdt a haldokló. Ahhoz, hogy életben maradjon, több ember erőfeszítésére volt szükség. Kiváló kollégák asszisztáltak a műtéten" - mesélte dr. Oleg Minnebaev.

A történetet még különösebbé teszi, hogy az "Októberi kórházban" nincs korszerű felszerelés, ez nem szakklinika. A moszkvai orvosok, akik három hónap múlva megvizsgáltak a sikeresen megműtött férfit, azt mondták, hogy az "Októberi kórház" doktorai csodát vittek véghez.

Az orvoscsoport megkapta a műtétért a Baskir Orvosi Társaság legmagasabb elismerését. A halálból visszahozott férfinél nem léptek fel komplikációk, teljesen felépült.

Forrás:
www.aif.ru

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
női anatómia
Meglepően sok nő nem tudja, hány testnyílása van odalent
Azonnali, tartós és pusztító fájdalom: a legmérgezőbb emlős horror csípést okoz
Itt látszik a laborleleteden, ha már károsodott a veséd
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +3 °C

A reggel még felhős tájakon is csökken a felhőzet, és napközben már mindenütt napos, gomolyfelhős idő várható. Csapadék nem lesz. Az északkeleti szelet elsősorban hazánk keleti felén kísérhetik élénk, néhol erős lökések.A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 25 fok között várható, a nyugati országrészben lesz melegebb. Fronthatás nem várható, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!
kvíz
Kvíz: a hüvely öntisztuló szerv. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a női testet! A női egészséggel kapcsolatban rengeteg félreértés és makacs tévhit kering. Kiszúrnád a leggyakoribbakat? Tedd próbára magad kvízünkben!