Tudományos bőrápolás
Napvédelem
Sminkelni nyáron: igen vagy nem? (x)
Sokak számára jelent nehézséget, hogy a nyári melegben frissen tartsák sminkjüket, vagy akár el is hagyják a számukra önbizalmat erősítő termékeket. Fontos az ápolt megjelenés, éppen ezért nyáron a forróság miatt a megszokott sminkelési rutint érdemes átalakítani és a szezon sajátosságaira szabni.
Foltok az arcon: így tüntessük el
Az öregségi foltok kialakulása az idő múlásával jóformán elkerülhetetlen, mégis sokan csak akkor kezdenek el foglalkozni vele, amikor már elindult a hiperpigmentáció. A kezelésnél tehát sokkal fontosabb lenne a megelőzés, hiszen a pigmentfoltok keletkezésének könnyebb elébe menni, mint utólag eltüntetni azokat. Utánajártunk, milyen lehetőségek vannak, illetve mely megoldások azok, amiket tilos alkalmazni.
Hogyan válasszuk ki a fényvédő krémet?
Bőrünk a testünk legnagyobb szerve, az első és a legjobb védelmi rendszer a külső hatásokkal szemben. Megvéd többek között az ártalmas napsugaraktól is, de ehhez egészségesen kell tartanunk. Napjainkban rohamtempóban növekszik a bőrdaganatos beteg száma szerte a világon, pedig ez az a betegség, amelynek kialakulását fényvédőkkel meg tudjuk előzni. És hogy milyen az ideális fényvédő? Sorra vettük a legfontosabb szempontokat!
Ismét Egészséghősök díj – Most megköszönheted, amit egy egészségügyben dolgozó tett érted
Több év eltelt azóta, hogy utoljára ’Egészséghősöket’ díjaztunk. A pályázat most más formában tér vissza – ezúttal a gyógyítás olyan szereplőire koncentrálunk, akikre nem irányul akkora figyelem, mint az orvosokra, sokszor mégis rajtuk múlik a legtöbb. Jelölj te is szakembert az Év Mentőse, az Év Ápolója, az Év Orvosasszisztense vagy az Év Civil Egészséghőse kategóriában!
Így öregíti a bőrt a nap
Az idősödés jelei nagyjából 25 éves korunk körül mutatkoznak meg először bőrünkön: felszínén apróbb ráncok, barázdák jelennek meg, valamint egyre inkább veszít a rugalmasságából. Ezt a folyamatot nem csak belső, hanem olyan külső hatások is meggyorsítják, mint például az erős napsugárzás.
Miért pirosodunk ki a napfénytől?
A napégés egyfajta bőrgyulladás, amely akkor jön létre, ha bőrünk túlzottan sok ideig van kitéve az UV-B sugárzásnak. Vannak azonban olyan időszakok, napszakok vagy földrajzi területek is, amikor és ahol akár 10 perc szabadban töltött idő elegendő ahhoz, hogy bőrünk akár olyan súlyosan károsodjon.
Fényvédelem bőrtípusok szerint
Tavasszal általában boldogan szaladunk a szabadba, hogy magunkba szívjuk a várva várt napfényt, amit annyira hiányoltunk télen. Örömünkben gyakran elfelejtjük, hogy nem mind arany, ami fénylik: vagyis hogy már az első napsugaraknak is ugyanolyan káros hatásai vannak, mint a nyári napsütésnek, tehát a bőrünket legalábbis már ilyenkor védeni kell.
Az ország nagy részén egész nap borult, párás, főként északkeleten ködös marad az idő, csak kisebb körzetekben - főként az északkeleti magasabban fekvő tájakon - süthet ki a nap. Szitálás, a fagyos tájakon ónos szitálás előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 0 és +6 fok között valószínű, de a napos részeken ennél több fokkal melegebb lehet. Késő estére általában -2 és +4 fok közé hűl le a levegő. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, jó hír, hogy ezekben a napokban egy anticiklon határozza meg a Kárpát-medence időjárását.