3 természetes módszer hasmenésre

A hasmenésnek számtalan oka lehet. Gyakran egyetlen nap alatt magától is elmúlik, gyakran valamilyen betegség mellékhatása. Mindentől függetlenül érdemes tudni, hogy milyen természetes módszerekkel lehet kezelni.

A hasmenés jellemzője a szokatlanul nagy mennyiségű laza, esetenként folyékony széklet. Hasmenésről akkor beszélünk, ha ez szokatlan bélműködés naponta több, mint háromszor fordul elő.

Mi okozhat hasmenést?

Sok esetben nem tisztázott a hasmenés pontos oka, többször kezelés nélkül is elmúlik. Azonban az alábbi okok állhatnak a háttérben:

  • baktériumos fertőzések, vírusok
  • étel-intolerancia
  • bizonyos gyógyszerek használata, például antibiotikum
  • betegségek, amelyek befolyásolják a záróizmok működését
  • betegségek, amelyek befolyásolják az emésztőrendszert, például Crohn-betegség, IBS

Mik a hasmenés természetes kezelési módjai?

Gyógyító ételek hétköznapi panaszokra Néhány egészségügyi probléma komolyan megkeserítheti az életünket, ám nem annyira súlyosak, hogy gyógyszert szedjünk rá. Az otthoni gyógymódok hatékonyak, kevés mellékhatásuk van és könnyű elkészíteni őket. Lássunk ezek közül néhányat! Probiotikumok. A probiotikumok hozzájárulnak az egészséges emésztőrendszeri működéshez, amik joghurtokban és kefírekben is megtalálhatóak. Egyes esetekben a jó és rossz baktériumok arányának felborulása eredményezhet hasmenést. Antibiotikumos kezelések alakalmával is ajánlják szedését. Egy korábbi kutatás arra az eredményre jutott, ha a probiotikum bizonyos típusait - Saccharomyces boulardii, Lactobacillus GG rhamnosus - alkalmazzák, akkor jelentősen csökken az antibiotikum okozta hasmenés.

Kamilla. Egy tanulmány arra az eredményre jutott, hogy a kamilla megakadályozza bizonyos káros baktériumok - campylobacter jejuni - túlszaporodását, ami a súlyos hasmenés egyik okozója lehet. Érdemes a kamillát teaként inni, mert segít enyhíteni a hasi görcsöket és a hasmenést.

Hasmenés esetén a természetes gyógymódokat is érdemes kipróbálni

Hasmenés esetén a természetes gyógymódokat is érdemes kipróbálni

Szentjánoskenyér. A szentjánoskenyér megnyugtatja az irritált beleket. Különösen hasznos lehet a gyermekek hasmenésének enyhítésében. A patikákban, bio-boltokban por formájában lehet beszerezni.

A hasmenés egyéb tünetei lehetnek még:

  • gyomorrontás
  • hasi görcsök vagy puffadás
  • kellemetlen érzés a végbélnyílás tájékán
  • hányinger, hányás
  • hidegrázás
  • láz

A cikk a http://altmedicine.about.com/ anyaga alapján készült.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra