Koronavírus: beoltanák a versenyzőket az olimpiára

Brit sajtóértesülés szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) az Egészségügyi Világszervezettel (WHO) együttműködve azt tervezi, hogy a tokiói játékok minden résztvevő sportolóját beoltatja a koronavírus ellen.

Hogyan működnek a koronavírus elleni vakcinák? Részletek itt.

A The Telegraph értesülése szerint ezzel szeretnék biztosítani a pandémia miatt tavalyról idénre halasztott , a tervek szerint július 23-án kezdődő olimpia biztonságos lebonyolítását. Az újság úgy tudja: a versenyzők gyors átoltottsága a legfőbb cél most a NOB-nál.

koronavírus, COVID-19, pandémia, olimpia, Tokió
A NOB a nyári olimpiai játékok biztonságos lebonyolítására törekszik. Fotó: Getty Images

NOB-elnök: mindenki a rendezés mellett van

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint az egész olimpiai mozgalom egységes abban, hogy idén júliusban és augusztusban megrendezzék az ötkarikás játékokat Tokióban. A NOB első embere péntek este küldött videoüzenetet a világnak annak alkalmából, hogy fél év múlva kezdődik a nyári olimpia a japán fővárosban. "Hat hónappal a játékok előtt az egész olimpiai mozgalom előre tekint a július 23-ai megnyitóünnepségre Ma volt alkalmam beszélni a 206 nemzeti olimpiai bizottság vezetőivel, mindannyian teljes mértékben elkötelezettek és várják a játékokat. Élvezzük a japán kormány teljes támogatását" - mondta Bach

Bach megnyilatkozása előtt az elmúlt időszakban felerősödtek a kételyek Japánban is, hogy a koronavírus-világjárvány közepette megtartható-e az olimpia. Egyre-másra hallatták hangjukat a halasztás vagy éppen a teljes törlés mellett érvelők, a japán vezetők azonban cáfolták, hogy elállni készülnének a rendezéstől.

A NOB elnöke üzenetében prioritásnak nevezte, hogy a játékokat biztonságossá tegyék minden résztvevő számára. Több variánst említett, amelyek lehetővé teszik az olimpia megrendezését a járvány közepette is, és a pandémiával szembeni hatékony fellépést szolgálják, köztük olyan kérdések tisztázása révén, mint a tesztelés, a vírus elleni oltás, az utazások, a karanténszabályok vagy a nézők jelenléte a versenyek helyszínein. "Azon dolgozunk, hogy minden lehetséges forgatókönyvet előkészítsünk, amelyekkel idén július-augusztusban szembesülhetünk. Amikor eljön az ideje, eldöntjük, hogy melyik eszközökre van szükségünk egy adott helyzetben" - fogalmazott Bach.

Kell-e aggódnunk a SARS-CoV-2-vírus új, először Nagy-Britanniában megjelent, majd azóta a világ számos pontján felbukkant variánsa miatt? A témáról ide kattintva olvashat bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor, északnyugaton egy-egy zivatar is lehet. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra