Így készüljünk fel a biciklizésre

A kerékpározás nagyszerű formája a testmozgásnak, egy félórás intenzívebb tekerés alatt akár 300 kalóriát is elégethetünk. Ha azt tervezzük, hogy nekivágunk egy nagyobb távnak, az alábbiakat érdemes észben tartani.

Nézessük át a kerékpárt!

Évente több haláleset is megelőzhető a közösségi kerékpárok használatával. Részletek itt.

Minden tavasszal érdemes szerelővel átnézetni a biciklit, ha pedig ez mégis elmaradt, mindenképpen pótoljuk, mielőtt hosszabb túrára indulnánk. Így nagyban lecsökkenthetjük nemcsak a technikai jellegű problémák, hanem a balesetek, sérülések veszélyét is. A fékek, gumik, a lánc és a lámpák ellenőrzése a legfontosabb.

Fektessünk be megfelelő felszerelésbe!

Jól látható ruhák, olyan nadrág, amely nem akadhat be a láncokba és a pedálba, térd- és könyökvédő, illetve bukósisak: ezek mind olyan eszközök, amelyek jó, ha birtokunkban vannak, mielőtt hosszabb túrára indulnánk.

Egy hosszabb biciklitúra mindenképpen alapos felkészülést igényel
Egy hosszabb biciklitúra mindenképpen alapos felkészülést igényel

Mindig melegítsünk be!

Soha ne kezdjünk el teljes erőből tekerni, ahogy felültünk a kerékpárra! Hagyjunk legalább 5-10 percet magunknak arra, hogy az izmok és ízületek bemelegedjenek és felkészüljenek a terhelésre. Egy igazán megterhelő, nagy túra előtt pedig 20 perc bemelegítés is szükséges lehet.

Mindig legyen nálunk víz!

A megfelelő hidratáltság kiemelkedően fontos egy hosszú bicikliúton, ezért vigyünk magunkkal annyi folyadékot, amennyit csak tudunk. Negyedóránként igyunk egy keveset , hogy a vérkeringésünk megfelelő legyen és visszapótoljuk az izzadással elvesztett folyadékot.

Fontos a fényvédelem

Akármilyen évszakban indulunk is túrázni, mindenképpen használjunk legalább 30 faktoros fényvédőt , ha pedig sokat izzadunk, rendszeresen kenjük is újra magunkat.

Forrás: curejoy.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra