Idegbecsípődés: mi segíthet?
Kellemetlen, de elkerülhető és kezelhetőEgy váratlan mozdulat és a becsípődött ideg miatt szúró, égő fájdalmat érzünk a nyakunkban, vállunkban vagy a karjainkban? Éreztünk már ilyet? Akkor érdemes tovább olvasnunk!
Hogy lehet segíteni az idegbecsípődésen?
Izomfájdalom
Az izmokból sok száz van, és szinte bármelyik tud fájni. Mozgás után vagy a rossz testtartástól, esetleg az influenza tüneteként. Lássuk, mit kell tudni az izomfájdalmakról!

Az idegbecsípődésnél a kiváltó okok többfélék lehetnek
Azonban nem mindig áll izomhúzódás, vagy -merevség a háttérben, idegbecsípődést olyan komoly sérülések is okozhatnak, mint például egy csonttörés, egy komolyabb nyaki sérülés, csigolyagyulladás, vagy porckorongsérv. Ez utóbbi esetben zsibbadást érzünk a karban vagy a lábban, mivel az elcsúszott porckorong nyomja az ideget, ez pedig végigszalad az egész gerincen.
De vigyázzunk, nem feltétlenül van szó sérvről, mert ez akár daganatot is jelezhet a porckorong mellett, ami lehet jó- vagy rosszindulatú, az idegeket viszont mindkettő nyomja. Ezért ha a tünetek hosszabb ideig sem akarnak elmúlni, forduljunk orvoshoz, mert sebészeti beavatkozásra lesz szükség.
Veszélyeztetett testrészek
Különösen a torok, a nyak, a váll és a hát van kitéve az idegbecsípődés veszélyének, és a kiváltott fájdalom szinte sosem lokális. A nyaknál gyakori a hát- vagy fejfájás, egy vállficam után pedig a sajgó érzés szinte mindig a kisugárzik a karokba.
Mit tehetünk idegbecsípődésnél?
A kezelés természetesen mindig attól függ, mi volt a kiváltó ok. Izomfeszültségből fakadó panaszok esetén többnyire fájdalomcsillapítóval és izomlazítóval lehet orvosolni a problémát. Az eset súlyosságától függően ezek lehetnek tabletták, vagy injekciók is, amit a becsípődött ideg közelében fecskendeznek be.Bármit is teszünk, fontos, hogy ne kapkodjunk!
Alternatív módszerek, ha a klasszikus nem válik be
De bármit is választunk majd, fontos, hogy ne kapkodjunk, ha már megvan a baj. Pár percig maradjunk abban a helyzetben, ahogy az ideg becsípődött, már ez is csökkenti a tüneteket, lélegezzünk lassan és mélyen, és figyeljünk arra, hogy a sérült testrészt csak óvatosan mozgassuk, és ne erőszakkal rángassuk dühünkben.
Az állandó lábfájdalom oka
A láb fájdalmait, a kellemetlen zsibbadást, égő érzést sokféle betegség okozhatja, de az is előfordulhat, hogy a háttérben a gerinc kóros elváltozása áll. Ilyen esetben a pihentetés, a fájdalomcsillapítók szedése, a krémekkel való kenegetés semmit sem ér, hiszen a panaszok előbb-utóbb visszatérnek.
Értékelje a cikket!