Így kezeljük a magányt a karanténban

Sok olyan ember van, aki - különféle okokból - egyedül kénytelen tölteni a karantén, illetve a lakhelyelhagyási korlátozás napjait. Amellett, hogy ilyenkor magányosnak érezzük magunkat, és ez a kedélyállapotunkra is hatással van, az egyedüllét az egészségi állapotunkat is befolyásolhatja, ezért fontos, hogy a helyzetet megpróbáljuk minél tudatosabban kezelni.

Az, hogy másoknak beszéljünk arról, hogy magányosak vagyunk, ijesztőnek tűnhet, pedig az első lépés a helyzet feldolgozásához, hogy magunknak és másoknak is beismerjük: egyedül érezzük magunkat. Erről beszélhetünk a barátainknak, a családtagjainknak, de akár különféle online felületeken is megoszthatjuk a gondolatainkat hasonló cipőben járó emberekkel. Ők amellett, hogy átérzik a helyzetünket, tanácsokat is adhatnak a kezelésére.

házikarantén, karantén, koronavírus, magány
Az egyedüllét az egészségi állapotunkat is befolyásolhatja. Fotó: Getty Images

Írhatunk egy listát arról, hogy ki azok az emberek az életünkben, akiket felhívhatunk, vagy akikkel online beszélhetünk - ha egymás alatt látjuk a nevüket, az máris enyhíti kicsit a magány érzését. Akár egy heti "beosztást" is készíthetünk, hogy melyik nap melyiküket fogjuk megkeresni. Az is sokat segít, ha elfoglaljuk magunkat, ehhez is jól jöhet egy írásos napirend , amihez tartani tudjuk magunkat, és amiben helyet kap a munka, a mozgás, a házimunka és a pihenés, szórakozás is. Arra is figyeljünk, hogy a saját magunk szabta napirendet ne vegyük túl szigorúan, és ne legyen lelkifurdalásunk, ha valami miatt mégis eltérünk tőle, mert az ez által okozott stressz a magánnyal együtt szorongást válthat ki. Ezt gondoljuk át a napirend készítésekor, és próbáljunk meg reális célokat kitűzni.

A stresszevés csak ront a helyzeten Sokan már több mint két hete önkéntes karanténba vonultak, a koronavírus hírek mellett a receptek és ételfotók mind gyakrabban jelennek meg a hírfolyamokban. A boltokban nemcsak a tartós élelmiszerek fogynak a polcokról. A "stresszevés" általános probléma, de vajon pontosan mi áll a hátterében, milyen hatással van a szervezetünkre és hogyan küzdhetünk meg vele? Kattintson és olvassa el a válaszokat cikkünkben.

Segítsünk másokon

Próbáljuk meg kitalálni, hogyan segíthetünk, vagy szerezhetünk örömet másoknak, hogyan lehetünk mások hasznára, akár csak valamilyen aprósággal, vagy néhány jó szóval. Kutatások bizonyítják, hogy a kedvességtől, jótékonykodástól nő az önbecsülésünk és kevésbé leszünk stresszesek. Így javul az önképünk, ami nagyon fontos ahhoz, hogy a magány érzését megfelelően tudjuk kezelni. Jót tesz minden olyan elfoglaltság, aminek azonnali eredménye van: akár a sütés vagy a főzés, akár a kertészkedés, akár a rendrakás, takarítás, a kötés, a varrás vagy a kézműveskedés. A sikerélmény szintén sokat segít abban, hogy ne érezzünk magunkat rosszul, vagy haszontalannak azért, mert egyedül vagyunk.

Sokat enyhíthet a magányunkon, ha befogadunk egy kutyát vagy macskát - a menhelyek tele vannak rászoruló állatokkal, amelyek hálásak a törődésért, nekünk pedig lesz társaságunk. Kutatások szerint már egy madárról vagy halról való napi gondoskodás is jó hatással van a pszichénkre és az általános közérzetünkre.

Saját magának énekelte a Happy Birthdayt a karanténban a nagyi - olvassa el az erről szóló cikket társportálunkon, az nlc.hu-n .

Forrás: Goodhousekeeping.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra