Vállfájdalommal ilyenkor kell orvoshoz menni

A váll izmok és inak összetett rendszere, ami nap mint nap erős igénybevételnek lehet kitéve. Emiatt különböző problémák adódhatnak.

Lássuk, melyek a váll legismertebb betegségei, és mikor menjünk feltétlenül orvoshoz a vállfájdalommal.

Ezek a váll leggyakoribb betegségei

A három csontból (felkarcsont, rotátorköpeny és a lapocka egyik nyúlványa) álló váll leggyakoribb betegségei közé tartozik a nyáktömlőgyulladás (bursitis), íngyulladás (tendinitis), az ínszakadás , törés, arthritis , de ide tartozik, ha valakinek kimegy a válla, illetve az úgynevezett ütközési (impingement) szindróma is. Ez utóbbit a rotátorköpeny inainak ütközései okozzák, ahogyan áthaladnak a vállízületen. A szindróma gyakran a rotátorköpeny szalagjainak részleges szakadását követően alakul ki, vagy fokozatosan jön létre az állandó erőltetés, túlterhelés hatására.

Mikor forduljunk azonnal orvoshoz vállfájdalom esetén?
Milyen okok húzódhatnak a vállfájdalom hátterében?

Mikor forduljunk orvoshoz?

Olyan vállfájdalommal mindenképp, amelyhez légzési nehézségek és a mellkasban fellépő szorító érzés is társul - könnyen lehet, hogy ezek szívroham jelei. Ugyancsak orvosi ellátást igényel, aki hirtelen nem tudja megemelni, mozgatni a vállát és a karját, valamint akinél hirtelen jelentkezik duzzanat és erős fájdalom.

Bár a tüdődaganat korai stádiumban még alig ismerhető fel, a vállfájdalom sokszor lehet gyanús tünet. Hasonló a helyzet a mellhártya rákos megbetegedése esetén is. Mi a kapcsolat a vállfájdalom és a daganatos betegségek között?

Ha a fájdalom nem elviselhetetlen, de nem is javul, ellenben a váll elkezd dagadni, bepirosodik, forrónak és puhának érezzük, szintén keressünk fel egy szakembert. A tünetek megkérdezése és egy gyors vizsgálat után az orvos szükség esetén valószínűleg röntgent, CT-t, ultrahangot vagy esetleg MRI vizsgálat elvégzését fogja javasolni, hogy kiderüljön a probléma oka.

Így kezelhetők a váll betegségei

A váll összes betegségét nagyon hasonló módon lehet kezelni: pihentetéssel és/vagy fizikoterápiával - ezek sérült, fájó váll esetén többnyire masszázst és speciális gyakorlatokat jelentenek, melyek segítségével gyorsabban helyreállítható a váll ereje és mozgásképessége. Műtétre általában csak speciális esetekben lehet szükség, mint például tumor, vagy a rotátorköpeny szakadása esetén. Gyógyszeres kezelés általában nem indokolt, de szükség esetén orvosunk fájdalomcsillapító készítményeket javasolhat vagy írhat fel.

Forrás: webmd.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

Általában többórás napsütés várható a képződő gomolyfelhők mellett, melyekből elszórtan, hazánk északnyugati kétharmadán valószínű zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, Sopronnál és a Fertőnél, valamint záporok, zivatarok nyomán is megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzések szerint napközben nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra