Itt nem érdemes strandolni

A nyári strandszezon alatt sokan látogatnak tópartokra, strandokra, uszodákba egy kis felfrissülésért. De nem mindegyik fürdőhely feltétlenül biztonságos - érdemes lehet figyelni az alábbiakra.

Az úszómester nem figyeli a fürdőzőket

Akár medencés strandról, akár természetes víz partjáról van szó, nagyon fontos, hogy legyen a közelben valaki, aki segíteni tud, ha egy fürdőző fuldokolni kezd. Sőt az úszómester feladata (lenne) a víz vegyszertartalmának monitorozása is, mivel a nem megfelelően fertőtlenített medencében nagyon sok betegséget elkaphatunk. Ha kisgyerek vagy úszni nem tudó személy is van velünk, mindig győződjünk meg róla, hogy van a parton legalább egy felkészült úszómester vagy vízimentő.

Ne fürödjünk algás, zavaros vízben
Ne fürödjünk algás, zavaros vízben

Zavaros a víz

Ha egy medence vize nem csillogó és átlátszó, semmiképpen se menjünk bele. Ilyenkor ugyanis szinte biztos, hogy vizét nem forgatják, és nem is fertőtlenítik megfelelően, emiatt pedig biztosan elszaporodtak benne a baktériumok. Zavaros vízben ráadásul azt is nehezebb észrevenni, ha valaki lemerült az aljára, és nem tud feljönni.

Így védhetők ki a fulladásos balesetek - részletek !

Sok az alga

Ha egy természetes víz felszínén azt látjuk, hogy vastag algaréteg borítja, inkább ne menjünk bele, mivel káros cianobaktériumokat termelhetnek. Ha ilyet tapasztalunk, inkább azon a részen se menjünk a vízbe, ahol tisztának tűnik - különösen, ha furcsa szaga is van. Algás, zavaros vízben a kutyánkat se engedjük fürdeni.

Babák vannak a vízben

Ahol sok a pancsoló kisbaba, ott sajnos elkerülhetetlen, hogy fekália kerüljön a vízbe még akkor is, ha a babákra esetleg medencében hordható pelenkát adnak. Ezzel mindig számoljunk.

Túl nagy a tömeg

Minél zsúfoltabb a medence vagy a tó vize, annál kevésbé biztonságos fürdeni benne. Nagyobb a sérülések, fertőzések veszélye, és az úszómester számára is sokkal nehezebb kiszúrni, ha valaki bajba kerül vagy fuldokolni kezd a vízben.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Az előrejelzések alapján hétfőn frontmentes időnk lesz, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra