
Rákgyógyszer


Úgy ölik a rákot a T-sejtek, ahogy azelőtt még soha
A gyógyszerezés akkor lenne a leghatékonyabb, ha a hatóanyag közvetlenül ott szabadulna fel, ahol a feladata van. A rákellenes készítmények például a tumorsejteknél. Az utóbbi időben egyes gyógyszerek célba juttatáshoz a kutatók nanorészecskéket használnak, amelyek csak a célhelyen engedik ki a hatóanyagot. Most még ennél is jobbat találtak ki.

Lehet, búcsút mondhatunk a kemoterápiának
A rákban szenvedőknek a kezelés gyakran nagyobb kellemetlenséget okoz, mint amit a betegség miatt megtapasztaltak. Az orvosok is szívesen leváltanák a kemoterápiát, ha találnának helyette más megbízható módszert. Most felcsillant a remény, hogy meglesz erre a lehetőségük.

A tudósok megtalálták a rák vészfékjét
Egy nemzetközi tudóscsoport olyan kulcsfontosságú mechanizmust azonosított, amely képes megállítani a különféle rákfajták gyors növekedését. Az áttörést az emberi szervezet által termelt PP2A enzim teszi lehetővé, amelyet már régóta fontos célpontnak tartanak a rákkutatók.

Így születhetnek új rákgyógyszerek
Ahhoz, hogy megértsük a rák kialakulását, vagy éppen a szervezet ellene való védekezését, elemi szinten kell tanulmányozni a biokémiai folyamatokat, és átlátni a kulcsfontosságú anyagok, különösen a fehérjék együttműködését. Magyarok is részesei az új felfedezéseknek, amelyek új gyógyszereket és terápiákat eredményezhetnek.

Jönnek az új rák elleni fegyverek
A rákos betegek kezelésének egyik legnagyobb problémája, hogy a kóros sejtek rezisztenssé válnak az ellenük bevetett gyógyszerekkel szemben. A kutatók azonban találtak egy módszert, ami a rákot okozó fehérjéket megjelöli, és így már az immunrendszer képes kitakarítani őket a szervezetből. Sőt már hatástalanná vált gyógyszerek is újra bevethetővé válnak.


Az új rákellenes gyógyszerek ezért buknak el
A kudarcok száma megdöbbentő a rákgyógyszerek kutatásában. A klinikai tesztekig eljutó - egyes adott rákfajták ellen kifejlesztett - új gyógyszerek 97 százaléka soha nem lép piacra. Ez azt jelenti, hogy az ilyen kísérletekben részt vevő emberek (és állatok) az életüket kockáztatják a kezelésekkel, amelyek aztán a szemetesben végzik. Egy kutatás utánajárt az okoknak.
Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!


Csúnya tüneteket okozhat a méz
Sokan szeretik mézzel inni a teát, és azoknak a tábora is népes, akik propolisztartalmú készítményt szednek immunerősítésre, esetleg propolisztartalmú krémet használnak különböző problémákra. Néhányan azonban kellemetlen tüneteket is tapasztalhatnak, amennyiben virágporra allergiásak és mézet, vagy propolisztartalmú készítményt fogyasztanak.


Miért fontosabb a nőknek a magnézium?
A magnézium rendkívül fontos ásványi anyag, mely számos biokémiai folyamathoz nélkülözhetetlen, az izmok működésétől a sejtek közötti kommunikáción át az enzimek működéséig. Van néhány olyan tényező azonban, amely a nők számára még lényegesebbé teszi.



A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Megnövekszik a felhőzet, de napos időszakok is lesznek. Egy hidegfront mentén délutántól nyugat felől egyre többfelé számíthatunk záporra, zivatarra. Keleten még marad a hőség. Megerősödik, helyenként viharossá fokozódk a délnyugati szél, a legmagasabb nappali hőmérséklet 30, 40 fok között alakul. Pénteken eleinte a hőség jelenti az igénybevételt, majd egy érkező hidegfront miatt fokozódik a terhelés. Erős fejfájás, migrén jelentkezhet, romolhat a keringési rendszer betegségeivel küzdők és a szívbetegek állapota. A kinti programok során az esernyőkre is szükség lehet. A légszennyezettség közepes, kissé csökken. A légnyomás gyengén emelkedik.