Sikeres a munkájában? Elmagányosodhat!

Egy friss kutatás arra hívja fel a figyelmet, hogy a legsikeresebb alkalmazottakra leselkedik az elszigetelődés, a depresszió és a szorongás legnagyobb kockázata, mert ők használják a legtöbbet az internetet munkaidejükön kívül is.

Az új kutatás szerint a internetfüggővé válnak , és nagyobb valószínűséggel szenvednek elvonási tünetektől, amikor nem használhatják az információs szupersztrádát. A szakértők azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy a vállalatok figyelmen kívül hagyják ezt a jelenséget, mivel a legnagyobb kockázatnak kitett alkalmazottak egyben a legsikeresebbek is.

"A kényszerese viselkedés akkor alakul ki, amikor az alkalmazott átlép egy bizonyos határt, és internethasználata egészségtelenné válik" - mondta Nada Kakabadse, a Henley School of Business szakértője. "Egyre több időt töltenek a világhálón, éjjelente háromszor kelnek fel megnézni az e-mailjeiket, rendszertelenül étkeznek, a személyes kapcsolataik is megsínylik a viselkedésüket, és szorongóvá válnak , ha nem férhetnek hozzá a számítógéphez. A sikerorientált alkalmazottaknak ez rosszabb, ők nagyobb valószínűséggel égnek ki hamarabb. Kezdik elveszíteni a józan ítélőképességüket, és hibákat követnek el."

Tesztünk segítségével megtudhatja, mennyire hajlamos a depresszióra!

A kutatók eredetileg arra számítottak, hogy a fiatalok és a munkanélküliek körében lesz a leggyakoribb a kényszeres internet-használat, mert nekik több a szabadidejük. Legnagyobb meglepetésükre azonban éppen a legsikeresebb alkalmazottak vannak kitéve a legnagyobb kockázatnak. Az eredmények azt mutatták, hogy a túlzásba vitt munkavégzés a "legerősebb prediktora" a kényszeres internethasználat kialakulásának.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

mellékhatások
Sokak által szedett koleszterincsökkentőket vizsgáltak: ezek a valós mellékhatás-kockázatok
fogyást segítő gyógyszer
Új fogyasztó gyógyszer jön: a vércukorszintet is hatékonyabban csökkenti
koleszterinszint csökkentése
5 gyógyszermentes tipp magas koleszterinre – Egyszerűen lépésekkel is csökkenhetnek az értékek
máriatövis
Mire jó a máriatövis? – Jó hatással lehet a májra, de vannak veszélyei
hospice
Mire gondolnak legtöbben a haláluk előtt? – Ezek a leggyakoribb utolsó mondatok
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +12 °C
Minimum: +4 °C

Nyugat felől nagy területen csökken a felhőzet, kisüt a nap, de északkeleten tartósan borult marad az ég. Délután ismét mindenhol erősen megnövekszik a felhőzet, legkésőbb a Tiszántúlon. Kora délelőtt az Észak-Alföldön is megszűnik a csapadék, majd átmeneti szünet után délután a Dunántúlon és a középső tájakon ismét többfelé elered az eső, legkevésbé délkeleten és a Tiszántúlon eshet. A délies szél napközben olykor megélénkül, főként az Észak-Dunántúlon erős széllökésekre is számítani lehet.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 10 és 16 fok között alakul, de az Északi-középhegység tágabb térségében ennél pár fokkal hűvösebb is lehet. Szerdán melegfronti hatással számolhatunk.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mi okozhat prosztatarákot? Teszteld a tudásod! A prosztatához több betegség is kapcsolódik, mind közül a legveszélyesebb a prosztatarák. Kvízünkből sok lényeges információt megtudhatsz erről a főleg az idősebb férfiakat veszélyeztető, rosszindulatú elváltozásról.
kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!