"Összefűz az egészség" címmel indított pályázatot mozgás, táplálkozás és dohányzás témakörökben a MédiaUnió és a Pfizer Kft.
Pályázhat magánszemély, oktatási intézmény, munkahelyi, vagy egyéb közösség, illetve sajtóorgánum is. A pályázatok szöveges és képi (például: fotó, videó) dokumentációját a www.egeszsegdij.hu honlapon tehetik közzé a pályázók.
A kiírók szerint a családorvosok örömmel fogadták a pályázatot, hiszen ők azok, akik elsődlegesen szembesülnek pácienseik dohányzása, helytelen táplálkozása és mozgáshiányos életmódja miatt kialakult tünetekkel. A jelenlegi egészségügyi rendszerben háziorvosaink szerepe és felelőssége egyre inkább növekszik. Ahhoz, hogy munkájukat a lehető legjobban tudják végezni, rendkívül fontos, hogy a páciensek is a megfelelő hozzáállással tekintsenek saját problémájukra.
Balogh Sándor, az OALI főigazgatója szerint jelenleg pozitív változásoknak lehetünk tanúi, elmondása szerint az egészségdíj iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Ez is azt bizonyítja, hogy egyre többen fordítanak figyelmet mindennapjaik egészségesebbé tételére, és egyre inkább növekszik azoknak a száma, akik elsődleges segítőtársukat a családorvosukban fedezik fel. Éppen ezért a szervezők örömmel fogadnának orvos és beteg hatékony együttműködéséből születő pályázatokat is.