Megszűnik a Vakok Szövetsége

Az eddigi támogatás 80 százalékának megvonása miatt megszűnik a Vakok Szövetsége - tudatta a Magyar Szociális Fórum - Szociális Kerekasztal Szőke Lászlóra, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnökére hivatkozva.

A további anyagi támogatás elvonása miatt a Szövetséggel együtt az alábbi szolgáltatások szűnnek meg: bezár a Vakvezető-kutya Kiképző Iskola, megszűnik a vakvezető kutyakiképzés, nem nyit ki a hangos- és Braille-könyvtár, nem lesz Braille-nyomtatás, nem készülnek pontírású folyóiratok, könyvek, nem tudják biztosítani a látássérültek segédeszköz ellátását, nem olvasnak fel hangos könyveket a stúdiójában, a látássérült gyermekek nem részesülhetnek speciális tankönyvellátásban.

A Magyar Szociális Fórum - Szociális Kerekasztal tájékoztatása szerint ezeket a tevékenységeket és szolgáltatásokat odaadó munkával az elmúlt száz év alatt építették föl. Szőke László szerint a Szociális és Munkaügyi Minisztérium a jelentős elvonást tartalmazó költségvetés előterjesztését megelőzően az érintett szervezetekkel nem egyeztetett. Az Országos Fogyatékosügyi Tanács (OFT) lett volna hivatott a tervezet véleményezésére. A minisztérium azonban az OFT-t is csupán tájékoztatta a koncepcióról, így a tanács határozat helyett csak ajánlást fogadhatott el, amelynek figyelembe vétele a kormány számára nem kötelező.

A Magyar Szociális Fórum-Szociális Kerekasztal körül együttműködő szervezetek nevében Simó Endre szervező szolidaritásáról biztosította a Vakok Szövetségét, és teljes egyetértését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy "Minden társadalom intelligenciájának és emberségének fokmérője, miképpen bánik fogyatékos embertársaival, hiszen bárki kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy szüksége lesz segítségre". Simó sürgette, hogy a kormány vizsgálja felül álláspontját, és ne vonja el a támogatást a leginkább rászorulóktól.

[Forrás: OrientPress Hírügynökség]

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

gyógyteák
Ezt idd este, hogy jó legyen a vércukrod – Dietetikus ajánlásával
banán
Nem hinnénk, de ezt teszi a banán a szervezetünkkel
áfonya
Nem hinnénk, de ezt teszi az áfonya a szervezetünkkel
A rák rejtett csatlósa: egy vitamin segíti a tumorsejtek túlélését
cékla hatásai
Nem hinnénk, de ezt teszi a cékla a szervezetünkkel
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +8 °C

A meglévő felhőzet gomolyosodik, illetve a napos tájakon gomolyfelhők képződnek, összességében többórás napsütés várható. Néhol kisebb zápor előfordulhat. Az északi, északnyugati szél időnként megélénkül.A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 24 fok között alakul. Nem érkezik markáns légköri front, mégsem lesz teljesen tünetmentes a csütörtök, az orvosmeteorológiai helyzet ugyanis okozhat kellemetlen panaszokat.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: milyen a normális menstruáció? – Felismernéd a gyanús tüneteket? A menstruációs ciklus sokféle egészségügyi problémára felhívhatja a figyelmet. Ismered azokat a tüneteket, amelyekkel érdemes nőgyógyászhoz fordulni? Tedd próbára tudásod kvízünkben!
kvíz
Kvíz: a kék szem növeli a melanoma rizikóját. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! A melanoma a bőrrák legagresszívabb típusa, amelynek kialakulásában számos kockázati tényező közrejátszhat. Mennyire ismered ezeket? Tedd próbára magad kvízünkben!