Fuss a fényben!

Látássérültek és más fogyatékkal élők sportrendezvényét tartják meg május 25-én a Margitszigeti Atlétikai Centrumban.

Az immár ötödik alkalommal megszervezett félnapos rendezvényen általában 500-600 fő vesz részt, ebből körülbelül 200-250 fő a vakok, és egyéb fogyatékkal élők létszáma.

A szervezők azt remélik, hogy idén 1000 fő látogat majd ki a szigetre. A program reggel 9 órakor kezdődik, az első futószám 10 órakor lesz, akkor tartják 5,2 km-es táv rajtját. Fellép a Rolldance kerekesszékes tánccsoport, lesz Játékos Bothmer-gimnasztika, mászófal.

"Országos szintű sportrekreációs programunkkal a szabadidős sportokat, a mozgást és az egészséges életmódot szeretnénk népszerűsíteni a fogyatékkal élők körében. Célunk többszörös: hagyományt teremteni egy olyan rendezvénnyel, mely egyedülálló Magyarországon. Nemcsak épek és sérültek sportolnak itt együtt, hanem a fogyatékkal élők is jobban megismerik egymást. Civil kezdeményezésünkkel szeretnénk példát mutatni, hogy létezik szabadidős fogyatékos sport, és erre a nagyobb nyilvánosság is fel tud figyelni" - áll a szervezők közleményében.

A futó versenyszámokra május 23-ig kedvezményesen lehet előnevezni a Fuss a fényben Deloitte Futógála honlapján, a www.fussafenyben.hu oldalon.

A rendezvény fővédnöke Habsburg Eilika, további támogatói Németh Lajos és Novák Péter. A rendezvény szervezői ezúttal a Helios Mozgásakadémia Egyesület, a Látássérültek Szabadidős Sportegyesülete, a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány, valamint a Multeam Rendezvényügynökség Kft.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Általában borult, egyes részeken továbbra is párás, ködös marad az idő, főként az ország keleti és déli harmadán azonban időszakosan vékonyabb, szakadozottabb lehet a felhőzet. A szitálás, ónos szitálás mellett délnyugat felől helyenként gyenge esőre, akár átmeneti ónos esőre is számíthatunk. A légmozgás nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 0 és +5 fok között alakul, de néhol ennél enyhébb lehet az idő. Késő estére nagyrészt -3 és +4 fok közé hűl le a levegő. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!