Miért igyunk étkezés előtt almaecetet?

Az almaecet jótékony hatásaira sokan esküsznek, mert úgy gondolják, hogy ez a "csodatévő" folyadék a jót tesz a cukorbetegeknek, a refluxbetegeknek, jó székrekedés ellen, és még a fogyásban is segíthet. De vajon mennyi ezeknek az állításoknak a valóságtartalma?

Az almaecethívők szerint az almaecetben sok a tápanyag és a rost, de ennek nem sok alapja van – valójában ezekből a dolgokból elég keveset tartalmaz, és a gyógyhatására sincs igazán tudományos bizonyíték. Ugyanakkor bizonyos kutatások szerint a fogyasztása például segíthet abban, hogy bizonyos tápanyagok jobban felszívódjanak a szervezetben, és segíthet kordában tartani a vércukorszintet is – írja a Prevention.

Így fogyasszuk az almaecetet

Ha éhgyomorra almaecetet iszunk (pláne hígítatlanul, ami nem javasolt) attól akár hányingerünk is lehet, ami végül is valóban segít csökkenteni az étvágyat, de nem éppen kellemes módon. Ugyanakkor jó ötlet lehet étkezések után lehajtani egy ki almaecetes vizet, mert segíthet az emésztésben, és akkor is jól jöhet, ha az a célunk, hogy ilyenkor elkerüljük a repetázás utáni vágyat. Az emésztésre gyakorolt hatásai miatt a székrekedés elkerülésében is segíthet, afféle gyengéd, természetes hashajtóként. Ha valaki ilyesmire hajlamos, az is kipróbálhatja az almaecetes vizet.

Valóban csodaszer az almaecet?
Valóban csodaszer az almaecet?

A megfelelő arány, ami biztosan nem terheli meg sem a gyomrot, és a nyelőcsövet sem irritálja: egy nagy pohár víz és egy evőkanál almaecet. Fogyaszthatjuk szívószállal is, ha zavar minket a savanykás íze, mert így kevésbé kerül kapcsolatba az ízlelőbimbókkal. Salátaöntetekbe is keverhetjük hagyományos ecet helyett.

Almaecet: nagyszerű ötletek a felhasználásához

Az almaecet tehát nem csodaszer, de alkalmanként, különösen megterhelő, zsírosabb, cukrosabb ételek fogyasztása után jót tehet, ha iszunk belőle egy keveset vízzel elkeverve, illetve olyankor is, ha a túlevést szeretnénk megakadályozni. Rendszeres, mindennapi fogyasztása azonban (természetesen megfelelően hígítva) nem fog csodát tenni a szervezetünkkel.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért az ország keleti felén alapvetően száraz és napos idő várható a fátyolfelhők mellett, míg a Dunántúlon nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós eső várható, ott kiadós mennyiség is hullhat, az összefüggő csapadékzóna lassan araszol kelet felé. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 14 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt áll be a maximum-hőmérséklet. Napközben melegfronti hatás dominál, amely főként a keleti országrészben érezteti majd hatását.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra