Itt a bejelentés, máris elkezdődött a fagylaltszezon a Balatonnál

Hivatalosan is megkezdődött a fagylaltszezon szombaton a Balatonnál – közölte a Balatoni Turizmus Szövetség.

A szervezet közlése szerint idén ismét kapható a Balaton fagyija verseny tavalyi nyertes íze – a Balatoni mámor nevű diós-fügés fagylalt –, amelyből tavaly több mint húszezer gombócot adtak el. A tavalyi verseny nyertese Vadócz Jenő, a balatongyöröki Promenád kávéház cukrásza, aki emellett kardamomos szilvasorbet-val, túrófagyival és meggyöntetes joghurtfagylalttal készül a szezonra. Szerinte a fagylaltszezon nemcsak a fagylaltkedvelőknek nyújt örömet, hanem a Balaton régió gazdasági fejlődéséhez is hozzájárul.

fagylalt, balatoni vendéglő
A naptári tavasszal rögtön eljött a fagylaltszezon is a Balatonnál. Fotó: illusztráció, Getty Images

Fekete Tamás, a Balatoni Turizmus Szövetség elnöke rámutatott, az elmúlt évi versenyen induló egyes cukrászdák forgalma átlagosan 15 százalékkal nőtt. Kiemelte, a Balaton fagyija verseny nem csupán egy gasztronómiai esemény, hanem igazi turisztikai attrakció, amely a Balaton régió gazdasági életére is pozitív hatást gyakorol.

Princzinger Péter, a VisitBalaton365 ügyvezető igazgatója szintén egyetértett azzal, hogy a régióban megrendezett, magas színvonalú kulináris fesztiválok, versenyek jelentősen hozzájárultak a turisztikai eredményekhez. Tájékoztatása szerint a Balaton 2024-ben 3,2 millió vendéget fogadott, ami 6,7 százalékos növekedést jelentett az előző évhez képest. A látogatók 75 százaléka belföldről, 25 százaléka pedig külföldről érkezett.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +1 °C

Borult, párás, egyes részeken ködös idő várható. Szitálás, a fagypont alatti helyeken ónos szitálás is előfordulhat. A légmozgás gyenge marad.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +3 fok között alakul. Továbbra is marad a lehangoló szürkeség.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!