Élelmiszerek, melyek lassítják az anyagcserét
Bizonyos ételek lelassítják az anyagcserét, emiatt pedig súlynövekedést okozhatnak, de legalább is akadályozzák, hogy megszabaduljunk a felesleges kilóktól.
Fehér liszt
Hacsak nem épp egy maratonra készülődünk, a teljes kiőrlésű lisztet, illetve az abból készült ételeket érdemes választani. A fehér liszt finomított, ezért nagyon sok rost és antioxidáns elveszik a gabonaszemekből a feldolgozás során. Lehet, hogy az íze így jobb lesz, tápanyagtartalma viszont lecsökken, valamint a rost hiánya miatt az anyagcserét is lelassítja. Ennek oka, hogy a szervezetnek nem kell extra energiát használnia, hogy lebontsa a fehér lisztet, míg a teljes kiőrlésű változathoz igen. Azanyagcseregyorsításához nagyon fontos, hogy minél több rostot (és mellé sok folyadékot) fogyasszunk.
Marhahús
Vörös és fehér húsok: melyik az egészségesebb? Részletek itt.
Marhahúsból csak szabad tartású, fűvel etetett állat húsát jó fogyasztani. A nagyüzemi állattartásból származó marhahúsban sok az antibiotikum, amely rossz hatással van a bélflórára. Pusztítja az emésztőrendszerben található hasznos baktériumokat, ezért lassíthatja az anyagcserét, és súlynövekedést is okozhat.

Alma
Almából is az organikusan termesztettet érdemes vásárolni, ha pedig nincs rá lehetőségünk, akkor nagyon alaposan meg kell mosni minden egyes darabot. Az alma és egyéb gyümölcsök permetezéséhez gyakran használnak olyan gombaölő szert, amely az emlősök szervezetébe jutva súlynövekedést okoz, és előzetes kísérletek szerint ez az emberekre is vonatkozik.
Omega-6 zsírsav
Nagyon fontos, hogy meg tudjuk különböztetni egymástól az omega-3 és az omega-6 zsírsavat. Előbbiből sok van a zsírosabb húsú halakban, a dióban, a chia magban és a tojássárgájában, utóbbiból pedig a vajban, a sertéshúsban és a csirkecombban. Az omega-6 zsírsav túlzott bevitele lassíthatja az anyagcserét, és ha zsírbevitelünk nagyobb része ebből áll, akkor ez hosszú távon komoly súlynövekedéshez is vezethet, sőtinzulinrezisztenciais lehet az eredménye. Arra azonban mindenképp ügyeljünk, hogy teljesen ne iktassuk ki az étrendünkből ezt a zsiradékfajtát, mert szervezetünknek bizonyos funkciók ellátásához nagyon fontos - csak legyünk vele mértékletesek.
Forrás: runnersworld.com
1-es típusú cukorbeteg vagyok, teqillát, vagy pálinkát ihatok-e naponta fél dl-t? Azt sem értem, hogy diabetikus étrendben mindenhol ott a virsli, pedig tele van minden rosszal és az alma is felviszi a cukorszintet, az ananász viszont nem. Üdv: Kinga
Tisztelt Kinga! 1-es típusú diabéteszben is megengedett 1 pohár bor, vagy sör illetve rövidital, viszont inkább kevesebbet javasolnék a röviditalból 3ccl-t. Fontos emellett, hogy a fogyasztása mindig étkezéshez kötött legyen. Üdvöz...