Szabálytalan szívritmus: ekkor jelez bajt

Bizonyos mértékű változás normálisnak számít a szívritmusban és a pulzusszámban, ha alszunk, fizikailag aktívak vagyunk, vagy ha stressz ér minket.

Minden más esetben súlyos probléma jele lehet a szabálytalan szívritmus vagy aritmia. A kezeletlen aritmia, mint például a tachycardia vagy a pitvarfibrilláció, komoly következménnyel járhat, akár szívrohamot vagy stroke -ot is okozhat.

Kifejlesztettek egy új módszert a szívelégtelenség kezelésére - a részleteket itt olvashatja.

Vannak kockázati tényezők?

Igen, például a már fennálló másfajta szívbetegség. A magas vérnyomás és a pitvarfibrilláció is kockázati tényezőnek számít. A hegesedés vagy az abnormális szövetmegvastagodás bradycardiát (túl alacsony szívritmus) vagy tachycardiát (túl gyors szívritmus) is előidézhet a szív elektromos rendszerével való kölcsönhatás miatt.

Életkor

Az életkor növekedésével együtt nő a szívritmuszavar és a pitvarfibrilláció kialakulásának az esélye is.

Veleszületett állapotok, betegségek

Bizonyos veleszületett állapotok aritmia kialakulását okozhatják. Van olyan veleszületett szívbetegség, amely a beépített elektromos rendszer zavarát idézi elő, és bradycardiához vezethet.

Veleszületett állapotok, betegségek is okozhatnak aritmiát
Veleszületett állapotok, betegségek is okozhatnak aritmiát. Fotó: iStock

Kémiai anyagok

Különböző kémiai anyagok is okozhatnak olyan aritmiát. A kálium, a magnézium és a kalcium létfontosságúak a szív normális működéséhez, ám aritmiához is vezethetnek, ha túl alacsony vagy túl magas a szintjük. Az alkohol, a cigaretta és a rekreációs drogok szintén kiprovokálhatják a betegséget.

Más tényezők

Orvoshoz kell fordulni, hogy segítsen kontrollálni az alábbi tényezőket:

  • magas vérnyomás,
  • magas koleszterinszint,
  • túlsúly,
  • egészségtelen étrend,
  • a dohányzásról való leszokás és a passzív dohányzás,
  • alkoholfogyasztás.

A pitvarfibrilláció és kockázati tényezői

Beszéljen az orvosával! Kiemelten fontos, hogy beszéljen az orvosával - így megtudhatja, mik a kockázati tényezők, hogyan csökkenthető az aritmia kialakulási esélye, és hogyan kezelhető a már kialakult betegség. Ne feledje: már akkor is sokat tett a szíve egészségének megőrzéséért, ha tisztában van a szívritmuszavar veszélyeivel, kockázataival.

A pitvarfibrilláció a szívritmuszavar egyik típusa, amely akkor jelentkezik, ha abnormális elektromos jel zavarja meg a szív normális pumpáló funkcióját. A következők válthatják ki:

  • fennálló szívbetegség,
  • fennálló tüdőbetegség,
  • túlélt szívroham vagy szívelégtelenség,
  • szívműtét,
  • magas vérnyomás,
  • cukorbetegség,
  • alvási apnoé,
  • dohányzás és stimulálószerek (mint például a koffein),
  • öröklődés.

A férfiak és az idősebbek hajlamosabbak a pitvarfibrillációra, mint a nők és a fiatalabb korosztály.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Nagyrészt erősen felhős, a délnyugati tájakon borult lesz az ég, de az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Napközben északkelet felől elkezd szakozni, vékonyodni a felhőzet. Hazánk délnyugati felében ismétlődő jelleggel számíthatunk esőre, záporesőre, néhol zivatarra, lokálisan a Dunántúlon hullhat nagyobb mennyiség. Az északi és keleties szél megélénkül, de záporok, zivatarok környezetében erős lökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Késő estére 12 és 19 fok közé hűl le a levegő. Hideg fronthatásra számíthatnak az arra érzékenyek, többeknél előfordulhat fejfájás, vérnyomás-ingadozás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra